Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • JAG zatkl Ellen DeGeneres a “její” manželku Portiu de Rosi
    JAG zatkl Ellen DeGeneres a “její” manželku Portiu de Rosi

    JAG zatkl Ellen DeGeneres a “její” manželku Portiu de Rosi

  • Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné
    Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné

    Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné

  • Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku
    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

  • Začíná globální odpočítávání EBS
    Začíná globální odpočítávání EBS

    Začíná globální odpočítávání EBS

Související zprávy

  • Trump song: Jsem bojovník
    Trump song: Jsem bojovník

    Trump song: Jsem bojovník

  • Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska
    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

  • Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku
    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

  • Ruská vojska útočí na New York. Nevěříte?
    Ruská vojska útočí na New York. Nevěříte?

    Ruská vojska útočí na New York. Nevěříte?

Je to dvacet let, kdy americký spisovatel Paul Berman odhalil pravdu, lásku a lži s nenávistí v životě Václava Havla

…..přesně tak to vypadá, když z člověka, který je zločinec a ničemu nerozumí, udělají prezidenta….

00:05

V květnu 1997 vyšla v The New York Times reportáž Paula Bermana o Václavu Havlovi na téma dvou jeho zásadních pochybení, kdy “skočil na špek” Václavu Junkovi, jenž s ním směnil Chemapol za Lucernu, 200 milionů a svoji špatnou pověst za Havlův morální kredit. A poté zase učinil filantropa z bezohedného likvidátora důlní společnosti OKD, jejíchž desetitisíce horníků a jejich rodin přivedl na mizinu…

Nejdříve přišel na řadu Chemapol, jenž byl v 90. letech mocnou tuzemskou firmou s výhradním právem na dovoz nafty. Po roce 1992 jej ovládl Václav Junek a jeho společnost Proventa; měl nejširší politickou podporu, mimo jiné poslanci ČSSD bezplatně využívali čipové karty na čerpání pohonných hmot a to mu nestačilo, takže od Václava Havla ještě koupil část Lucerny. Poté byl tímto podporovatelem humanitárního bombardoávní Srbska očištěn jako agent tajných služeb, aby mohl privatizovat Chemapol a pomocí úvěrů udržovat v chodu chemické podniky, obchodníka se zbraněmi Omnipol a další stovku firem, mezi jiným dovážel i lehké topné oleje.

[wp_ad_camp_2]

Nic ovšem netrvá věčně, ani láska k jedné Lucerně; Chemapol v roce 1999 zbankrotoval. Zůstalo po něm 16 miliard korun dluhů. Kam peníze zmizely? Není známo, asi se dělo ve stylu, s jakým ministr vnitra Sacher zlikvidoval seznamy StB, na nichž figurovali chartisté a další potřební osobnosti. Zdravou část Chemapolu koupil Andrej Babiš, který je dnes jedním z nejvýznamnějších českých podnikatelů.

A jak to všecko bylo, havloidní pohádko, o pravdě, lásce a lži s nenávistí…? Za desatero tunami zbraní Omnipolu a desatero řekami lehkých topných olejů se na výsluní svobody hřál Václav Havel, který v březnu 1997 řekl: „Mám hodně důvodů domnívat se, že Chemapol má prostředky na záchranu Lucerny, která je dnes v havarijním stavu a vyžaduje rychlé investice v řádu několik a stovek milionů korun a že  má v úmyslu s tímto pražským palácem naložit přesně tak, jak si myslí, že je to správné. Totiž udělat z něj jedno z nedůležitějších pražských společenských, kulturních a obchodních centrech…“

Těžko dnes spekulovat, když hlavní protagonista již není mezi námi, co si tehdy Havel myslel, nebo nemyslel, ale všem tady bylo jasné, že Chemapol tím jen řešil rodinné spory u Havlů. Lucerna nikdy nebyla strategicko-ekonomickým zájmem Chemapolu. Jak pravil jeden z vrcholových manažerů Chemapolu: “Už když jsme Lucernu od Havla kupovali, věděli jsme, že ji zanedlouho prodáme nejspíše jeho švagrové. Václav Junek viděl jen velkou výhodu; tím, že Havlovi s Lucernou pomůžeme, změní prezident i další vlivní politici pohled na Chemapol, na který se všichni dívali skrz prsty jako na nějakou estébáckou organizaci…” Spory kolem Chemapolu a Lucerny se prostě staly příkladem morálního marasmu společnosti…

Do pražské Lucerny svolalo Kuratorium pro výchovu mládeže na15. prosince 1943 “protibolševickou manifestaci”. V hledišti zasedli vedleEmanuela Moravce a předsedy vlády Jaroslava Krejčího SS-Obersturm-bannführer Ferdinand Fischer (vlevo z pohledu zepředu) a vedoucí kulturně-politického oddělení SS-Sturmbannführer Martin Wolf (vpravo), dáleza kancelář státního prezidenta kabinetní šéf dr. Popelka a politický referent doc. dr. Kliment. Foto: archiv Lukáše Beera.

Á skutečně; prezident Havel poté, kdy obdržel 200 milionů korun, začal všude Chemapol chválit a bránit jeho šéfa Václava Junka, kterého ministerstvo vnitra označilo za nedůvěryhodného podnikatele, protože spolupracoval před rokem 1989 s StB. Havel měl v té době větší zájem hovořit o Chemapolu, než o NATO či filozofické otázce bytí. A jen prohlásil: “Chemapol je pilířem české ekonomiky…”

[wp_ad_camp_2]

Poprvé o Václavu Havlovi napsal v roce 1997 spisovatel Paul Berman v americkém deníku The New York Times. V článku nazvaném „Král filozof je smrtelný” nastolil několik otázek, které si Češi zbožňující obraz spravedlivého vládce odmítali klást. Berman mimo jiné poukázal na to, že Havlovy myšlenky a jazyk jsou nejvíce ovlivněné německým filozofem Martinem Heideggerem. „Heidegger hovořil o Bytí, čímž nazýval něco jako celou existenci zplozenou duchovnem…”

František Teuner promlouvá 15. prosince 1943 v Lucerně. V první řadě na pódiu pod bustou Adolfa Hitlera zasedli důležití funkcionáři Kuratoria – ve skupině napravo od mikrofonu sedí hned jako první zleva Eduard Chalupa, hlavní funkcionář organizace pro oblast Velké Prahy, oddaný nacionální socialista. Ten měl na manifestaci krátký uvítací projev. Foto: archiv Lukáše Beera.

“Heidegger tvrdil, že člověk ztratil zájem o otázky Bytí tím, že se začal spoléhat na technologii a racionální myšlení. Přesně to samé říká Havel. Heidegger vyzýval člověka, aby se vrátil k autentickému smyslu svého já, osvobozeného od falešné identity odvozené od racionalismu a technologií. I to je Havlovou nejhlubší nadějí… Heidegger byl nacista a jeho nejslavnější pokračovatelé tíhli k marxismu nové levice. Mohli bychom se oprávněně ptát, proč by ty samé myšlenky v Havlových rukou měly jít liberálním směrem…?” Ptal se též Paul Berman, nač se budou ptát vyjevení Češi z proměn své ikony…? Více na: http://www.euro.cz/byznys/zadna-tragedie-816802

Dalším byznysmenem, jemuž Havel naletěl, byl Zdeněk Bakala, který věděl, že má velmi pošramocenou pověst lží kolem privatizace OKD za směšnou cenu, když stát prostřednictvím tehdejšího ministra finanící Sobotky připravil o miliardy, pak se zaměřil na 44 tisíc hornických bytů, na nichž získal další stovky milionů korun. http://www.rukojmi.cz/clanky/271-co-predchazelo-bakalove-zlodejne-s-hornickymi-byty-aneb-pamatuje-si-sobotka-sveho-kostlivce-ve-skrini-z-roku-2004

[wp_ad_camp_2]

Proto si chtěl napravit svoji pověst, ale opět jako Junek potřeboval vlivné politiky, aby z něho udělali miliardářského filantropa z Forbesu. Napřed tedy v roce 2010 vložil 28 milionů Kč do ODS, TOP 09 a VV, v nichž viděl politickou budoucnost. Když se s nimi napálil, byl na řadě “morální” politik a prezident Václav Havel. Přestože už v té chvíli v OKD dluh 17 miliard, začal se točit kolem Havlovy knihovny a investovat do posmrtného pomníku vězně svědomí a jeho laviček. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Bretislav-Olser-Tak-mame-novy-byznys-se-jmenem-Vaclava-Havla-408647

Inu, dnes už jsou za námi bankroty Chemapolu Group i OKD, za námi jsou nižiny hor a před námi obtíže rovin, v nichž však bezprizorně strádají tisíce horníků bez práce, ale Bakala jako první český kadeřník, co si jako miliardář z žebříčku Forbesu spokojeně žije za vodou ve Švýcarsku, kde je mu šumafuk české strádání, u jehož zrodu stál jako Havlův ústřední filantrop… http://www.columbia.edu/~js322/nyl/1997/n5/havel-old.html

http://www.rukojmi.cz/clanky/1363-babis-zamestnava-na-30-tisic-lidi-bakala-privedl-hrave-na-mizinu-tisice-horniku-a-svych-najemniku

http://slidil.cz/super/clanek.php?id=2282

http://www.rukojmi.cz/clanky/1179-zadarmo-ani-bakala-nehrabe-aneb-dnes-nejbohatsi-damsky-kadernik-v-cesku-je-tez-v-zebricku-forbesu

[wp_ad_camp_2]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál