Julija Skripalová poskytla rozhovor agentuře Reuters ve svém prvním veřejném vystoupení poté, co byla v březnu propuštěna z nemocnice. Agentura Reuters pořídila video, které zveřejnilo ve středu.

Julija Skripalová, která, jak se tvrdí, byla spolu se svým otcem Sergejem Skripalem otrávena Moskvou, agentuře Reuters řekla, že zotavování bylo velice pomalé a bolestivé.

[wp_ad_camp_2]

Podle agentury Julija vyjádřila svůj vděk ruskému velvyslanectví ve Velké Británii za nabídku pomoci. Řekla ale, že „služby z jejich strany využívat nechce“.

„Jsem vděčná za nabídku pomoci ze strany ruského velvyslanectví, ale pro tuto chvíli jejich služby nechci využívat. Rovněž bych chtěla zopakovat, že jak jsem uvedla ve svém dřívějším prohlášení, nikdo za mě nebo mého otce nemluví kromě nás samotných,“ dodala.

Nicméně Julia, která je nadále ruskou občankou, zdůraznila, že „v dlouhodobé perspektivě by se chtěla vrátit do své země“.

Dále podle agentury uvedla, že ona a její otec Sergej Skripal měli „velké štěstí, že přežili pokus o atentát“. Dodala, že ji šokovalo, že proti ní a jejímu otci byla použita nervově paralytická látka. Svou léčbu popsala jako „invazivní, bolestivou a deprimující“.

„Můj život se obrátil naruby… Jsem vděčná skvělému a milému personálu salisburské nemocnice, se kterou jsem se stala až příliš obeznámenou. Rovněž láskyplně myslím na ty lidi, kteří nám v den útoku pomohli na ulici,“ dodala.

Takto Julia popsala incident.

„Přijela jsem do Británie 3. března, abych navštívila svého otce, jak jsem v minulosti pravidelně činila. Po dvaceti dnech v kómatu jsem se probudila do zpráv, že jsme byli oba otráveni,“ řekla novinářům.

[wp_ad_camp_2]

Dcera bývalého důstojníka ruské tajné služby, který se později přestěhoval do Británie a začal spolupracovat s MI6, zdůraznila, že ona a její otec by měli mít soukromí a dostat čas na zotavení.

„Chtěla bych se hned dotknout několika věcí, a proto jsem přerušila svoji rehabilitaci, abych učinila toto krátké prohlášení. Žádám všechny, aby respektovali soukromí mé a mého otce. Potřebujeme čas, abychom se zotavili a vyrovnali se se vším, co se stalo,“ řekla Julia Skripalová.

Julia zopakovala dřívější prohlášení, že „nikdo nemluví za ni nebo za otce, kromě nás samotných“.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.