Mnohé mainstreamové médiá a opoziční politici zosmiešňovali tvrdenia, že s pokusom o prevrat na Slovensku má niečo spoločnéamerický miliardár George Soros. Ako sme však zistili, jeho “chápadlá” skutočne siahajú k dnešným protivládnym protestom. Jeden z organizátorov totiž spolupracuje s mimovládnou organizáciou Via Iuris , ktorá je financovaná kontroverzným miliardárom Georgom Sorosom.

[wp_ad_camp_2]

Kontroverzný miliardár George Soros je známy svojim zasahovaním do politických procesov hlavne v krajinách strednej a východnej Európy. Ako ukazujú uniknuté dokumenty, Slovensko nie je žiadnou výnimkou. Hackeri z DC Leaks zverejnili už v roku 2016 viac než 2500 e-mailov z neziskových organizácií, ktoré sponzoruje americký miliardár George Soros. Z nich okrem iného vyplynulo aj to, že na Slovensku  financuje trollov a rôzne stránky, ktoré majú za úlohu zosmiešniť a dehonestovať oponentov, ktorí sú proti liberalizmu, novodobým hodnotám demokracie, novým ľudským právam či imigračnej politike EÚ.

Soros údajne zasahoval aj do volieb v roku 1998. Novinár denníka N, Martin Šimečka priznal, že aj vďaka Sorosovým peniazom, ktorými pomáhal mimovládnym organizáciám, aby chodili po Slovensku a burcovali ľudí bol vo voľbách porazený vtedajší premiér Vladimír Mečiar (viac TU)

Sorosove chápadlá siahajú aj k dnešným protivládnym protestom. Jeden z organizátorov, Juraj Šeliga spolupracuje s mimovládnou organizáciou Via Iuris, ktorá je financovaná Georgom Sorosom.

[wp_ad_camp_2]

Juraj Šeliga pracuje ako interný doktorant na Katedre ústavného práva a teórie práva na Právnickej fakulte v Trnave a píše články aj pre denník SME, kde sa okrem iného uvádza aj to, že Šeliga spolupracuje s mimovládnou organizáciou Via Iuris. Viaceré médáa ho uvádzajú ako právnika tejto mimovládky. Ako sa nám podarilo zistiť,  finančne ju podporuje aj Open Society Foundations Georga Sorosa.

Z výročnej správy Via Iuris v roku 2015 v sekcii príjmy vyplýva, že najväčším “sponzorom” je Sorosova Open society foundations (Nadácia otvorenej spoločnosti), ktorá cez granty darovala mimovládke Via Iuris až 82 000 eur, čo predstavuje vyše 25 % zo všetkých jej príjmov. Druhým najväčším darcom so sumou 52 000 eur je Nórský finančný mechanizmus, za ktorým tiež stojí miliardár George Soros.

Samuel Gdovin

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.