Pravděpodobně nikdo nebyl v podporování a financování výzkumu vakcín, zaměřených na boj s koronavirem, aktivnější, než Bill Gates a Nadace Billa a Melindy Gatesových. Od sponzoringu simulace globální pandemie koronaviru, která byla uskutečněna jen pár týdnů před oznámením vypuknutí nákazy ve Wu-chanu, až po financování mnohých snah korporace přijít s novou vakcínou na zjevně nový virus – v tom všem je zjevná přítomnost Gatesových. Co to vlastně znamená?

[wp_ad_camp_2]

 

 

Musíme uznat, že Bill Gates má přinejmenším „věštecké“ schopnosti. Už dlouhé roky tvrdí, že přijde globální zabijácká pandemie a že na ni nejsme připraveni. 18. března 2015 Gates na konferenci TED ve Vancouveru hovořil o epidemiích. V tento den napsal na svůj blog: „Právě jsem krátce hovořil o tématu, které jsem v poslední době hodně studoval – o epidemii. Vypuknutí eboly v západní Africe je tragédie – v době, kdy toto píšu, zemřelo přes 10 000 lidí.“ Gates poté dodává: „Tato epidemie je hrozná, další by však mohla být mnohem horší. Svět jednoduše není připraven na to, aby se vypořádal s takovou nemocí – obzvlášť třeba s vysoce nakažlivou chřipkou – která by velmi rychle infikovala velké množství lidí. Ze všeho, co by mohlo zabít 10 milionů lidí nebo více, je epidemie zřejmě nejpravděpodobnější.“

Ve stejném roce, 2015, napsal Bill Gates článek pro časopis New England Journal of Medicine s názvem „Příští epidemie: Lekce z eboly“. V něm hovořil o speciální třídě léčiv, která „dají pacientům řadu určitých konstruktů, založených na RNA (ribonukleové kyselině), které jim umožní produkovat specifické proteiny (včetně protilátek). Ačkoli je to velmi nová oblast, je slibná, protože je možné, že bezpečná terapie by mohla být navržena a mohla by být vcelku rychle uvedena do velkovýroby. Zásadnější výzkum, stejně jako vývoj v biotechnologických společnostech, jako jsou Moderna a CureVac, by nakonec mohly tento přístup učinit klíčovým nástrojem pro zastavení epidemií.“ Moderna a CureVac dnes získávají finanční prostředky od Gatesovy nadace a drží vedoucí místa ve vývoji schválené vakcíny COVID-19, založené na mRNA.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Rok 2017 a založení Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI)

Globální pandemie nemoci, která je podobná chřipce, je ve skutečnosti něco, na co se Gates a jeho dobře dotovaná nadace léta připravovali. V roce 2017 během Světového ekonomického fóra v Davosu založil Gates společně s vládami Norska, Indie, Japonska a Německa, a také s britskou charitativní organizací Wellcome Trust, takzvanou Koalici pro inovace epidemické připravenosti. Jejím stanoveným účelem je „urychlit vývoj vakcín, které budeme potřebovat, abychom potlačili vypuknutí“ budoucích epidemií. V té době poznamenal, že „jedna slibná oblast výzkumu vývoje vakcín spočívá ve využití pokroků v genomice ke zmapování DNA a RNA patogenů a výrobě vakcín.“ K tomu se vrátíme.

Event 201 (globální simulace pandemie fiktivního koronaviru CAPS)

Bill Gates a jeho nadace v průběhu roku 2019 rozjeli své pandemické scénáře naplno. Natočil video pro Netflix, které mělo strašidelný imaginární scénář. Video, které je součástí série „Explained“ („Objasněno“), představuje mokrý trh v Číně, kde jsou nakupena živá i mrtvá zvířata, a kde propukne vysoce smrtící virus, který se šíří po celém světě. Gates se ve videu objevuje jako odborník, který varuje: „Pokud uvažujete o něčem, co by mohlo přijít a zabít miliony lidí, tak pandemie je naše největší riziko.“ Řekl, že pokud se neudělá nic pro lepší přípravu na pandemie, nastane čas, kdy se svět ohlédne a bude si přát, aby investoval více do potenciálních vakcín. To bylo týdny předtím, než se svět dozvěděl o netopýrech a živém mokrém trhu v čínském Wu-chanu.

V říjnu 2019 se Gatesova nadace spojila se Světovým ekonomickým fórem a Centrem pro zdravotní bezpečnost Johna Hopkinse, aby schválili tzv. „fiktivní“ simulaci scénáře, do kterého byly zapojeny některé z předních světových osobností v oblasti veřejného zdraví. Dostala jméno Event 201.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Jak je popsáno na jejich webové stránce, Event 201 simulovala „vypuknutí nákazy novým zoonotickým koronavirem, přenášeným z netopýrů na prasata a poté na lidi, který se nakonec stává přenosným z člověka na člověka, což vede k vážné pandemii. Patogen a onemocnění, která způsobuje, jsou modelována do značné míry na SARS, ale v komunitním prostředí je přenosnější u lidí s mírnými příznaky.“

Ve scénáři Event 201 nemoc pochází z chovu prasat v Brazílii, šíří se v nízkopříjmových regionech, a nakonec se rozroste v epidemii. Nemoc se dál šíří leteckou dopravou do Portugalska, USA, Číny a dále, až do bodu, kdy už žádná země epidemii nezvládá. Scénář předpokládá, že v prvním roce nebude dostupná žádná vakcína. „Protože je celá lidská populace citlivá a náchylná k nemoci, během prvních měsíců pandemie se kumulativní počet případů exponenciálně zvyšuje a každý týden se zdvojnásobuje.“

Scénář poté končí po 18 měsících, kdy fiktivní koronavirus způsobil 65 milionů úmrtí. „Pandemie se začíná omezovat kvůli klesajícímu počtu lidí náchylných k této nemoci. Do jisté míry bude pandemie pokračovat, dokud se neobjeví účinná vakcína nebo dokud nebude viru vystaveno 80 – 90 % světové populace.“

Hráči v Event 201

Stejně tak, jako zajímavý je samotný prorocký fiktivní scénář simulace Event 201 z října 2019, může být zajímavý i seznam účastníků, přizvaných k podílení se na hře o imaginární globální nákaze.

Mezi vybranými „hráči“, jak jsou nazýváni, byl i George Fu Gao. Profesor Gao je od roku 2017 ředitelem čínského Centra pro prevenci a kontrolu nemocí. Jeho specializace zahrnuje výzkum „přenosu mezidruhových virů chřipky (host jump)… Také se zajímá o ekologii virů, zejména o vztah mezi virem chřipky a stěhovavými ptáky, nebo o trhy s živou drůbeží, ekologii virů pocházejících od netopýrů a molekulární biologii.“ Ekologii virů pocházejících od netopýrů…

[wp_ad_camp_2]

 

 

Kromě profesora byla v týmu i Avril Hainesová, bývalá zástupkyně ředitele CIA v době Obamova prezidentování. Působila také jako Obamova hlavní poradkyně pro národní bezpečnost. Dalším z hráčů Gatesovy hry byl kontradmirál Stephen C. Redd, ředitel Úřadu pro ochranu a připravenost veřejného zdraví a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Právě CDC je nyní v centru obrovitého skandálu, protože nemá k dispozici adekvátní funkční testování na onemocnění COVID-19 v USA. Jejich připravenost nebyla vůbec chvályhodná.

Skupinu doplnil ještě Adrian Thomas, viceprezident skandální Johnson & Johnson, obří lékařské a farmaceutické společnosti. Thomas je ve společnosti J&J zodpovědný za pandemickou připravenost, včetně vývoje vakcín proti ebole, horečce dengue a HIV. A nakonec do skupiny patřil i Martin Knuchel, ředitel krizového oddělení a managementu obchodní kontinuity ve společnosti Lufthansa Group Airlines. Lufthansa byla jednou z hlavních leteckých společností, která během pandemické krize COVID-19 výrazně omezila lety.

To vše ukazuje, že Bill Gates má pozoruhodné starosti s možností globálního vypuknutí pandemie, o kterém řekl, že by mohlo být ještě větší než domnělá úmrtí způsobená záhadnou španělskou chřipkou z roku 1918 a varoval před nimi nejméně posledních pět let. Nadace Billa & Melindy Gatesových se také podílela na financování vývoje nových vakcín pomocí metody pro úpravu genů CRISPR a dalších technologií.

Vakcíny proti koronaviru

Finance z Gatesovy nadace podporují vývoj vakcíny na všech frontách. Biotechnologická společnost Inovio Pharmaceuticals v Pensylvánii obdržela 9 milionů dolarů od Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI), za níž stojí Gates, aby vyvinula vakcínu INO-4800, která má být testována na lidech v dubnu, což je podezřele rychlý časový rámec. Kromě toho nedávno Gatesova nadace poskytla této společnosti dalších 5 milionů dolarů na vývoj patentovaného chytrého zařízení pro intradermální (mezi vrstvami kůže) aplikaci nové vakcíny.

[wp_ad_camp_2]

 

 

A k tomu všemu peníze z Gatesovy nadace financují prostřednictvím koalice CEPI vývoj radikální nové očkovací metody, známé jako messengerRNA nebo mRNA.

Spolufinancují biotechnologickou společnost Moderna Inc. ve městě Cambridge ve státě Massachusetts, aby vyvinula vakcínu proti novému koronaviru, který se poprvé objevil v čínském městě Wu-chan a je nazýván SARS-CoV-2. Dalším partnerem společnosti Moderna je americký Národní institut pro alergie a infekční choroby (NIAID), který je součástí Národního ústavu zdraví (NIH). Vedoucím institutu NIAID je Dr. Anthony Fauci, člen pracovní skupiny pro koronavirovou krizi v Trumpově administrativě. Na této vakcíně „mRNA-1273“ je pozoruhodné zejména to, že byla připravena v řádu několika týdnů, nikoli let, a že 24. února ji obdržel Fauciho institut, aby ji testoval přímo na lidských pokusných králících, nikoli na myších, jak je běžné. Hlavní lékařský poradce Tal Zaks ve společnosti Moderna řekl: „Nedomnívám se, že testování na zvířecím modelu je rozhodující pro to, aby mohlo dojít ke klinickým testům.“

Dalším pozoruhodným přiznáním Moderny je právní zřeknutí se odpovědnosti uvedené na jejich webových stránkách – „Zvláštní poznámka, týkající se výhledových prohlášení:… Tato rizika, nejistoty a další faktory zahrnují mimo jiné:… skutečnost, že nikdy neexistoval komerční produkt využívající technologii mRNA schválenou k použití.“ Jinými slovy, zcela neověřený dopad na lidské zdraví a bezpečnost.

Další biotechnologickou společností, která pracuje s neověřenou technologií mRNA na vývoji vakcíny pro COVID-19, je německá společnost CureVac. Od roku 2015 získala CureVac peníze z Gatesovy nadace na vývoj své vlastní technologie mRNA. Gatesem podporovaná CEPI v lednu poskytla více než 8 milionů dolarů na vývoj vakcíny mRNA na nový koronavirus.

Přidejme k tomu skutečnost, že Gatesova nadace a související subjekty, jako je CEPI, představují největší donory veřejného a soukromého subjektu známého jako WHO a že její současný ředitel, Tedros Adhanom, první historický ředitel WHO, který není lékařem, pracoval po léta na HIV s Gatesovou nadací, zatímco byl ministrem vlády v Etiopii. Zde vidíme, že prakticky neexistuje oblast současné pandemie koronavirů, kam by stopy všudypřítomných Gatesů nesahaly. Jestli je to pro dobro lidstva či důvod k obavám, ukáže čas.

Autor: F. William Engdahl – konzultant a lektor strategických rizik, je držitelem politického titulu na Princetonské univerzitě a je nejprodávanějším autorem v oblasti ropy a geopolitiky, výhradně pro online časopis „New Eastern Outlook.“

Pro tadesco přeložila Jena | Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.