…..když se podíváte do jakýchkoliv novin, každé píší něco jiného. Je to mozaika barev, ze které si můžete vybrat právě tu, která se Vám bude nejvíce líbit…..

17:54

Ale pozor, skutečnost je doložitelná a brutální. Však brzy všichni sami uvidí. Jestli dnes bylo v čínském parlamentu řečeno, že je nakažených až 500.000 lidí, tak to je tobogán. Myslíte si, že by zavírali celá města kvůli pár stovkám či tisícům nakažených????? No asi to nedává smysl, že ano. A pro všechny čtenáře, kteří nezaregistrovali knihu, která vše předpovídá, i jak se virus bude jmenovat a kde se bude šířit jako první (Wuhan), tak zde máte možnost najít:

 

https://www.zerohedge.com/geopolitical/wuhan-400-coronavirus-1981-novel-predicts-virus-origin

Prosím nezapomeňte, že žijeme v počítačovém programu, jak jsme před krátkou dobou psali, nic zde není reálné, a máme možnost vše ještě zvrátit. Pro ty kteří pravidelně nečtou tadesco: mé setkání s indigovou dívenkou a její poslední poselství…..

A nyní k článku z českých novinek:

 

Koronavirus může nakazit až 60 procent světové populace, varuje specialista na viry

Novým koroanvirem 2019-nCoV, který se rozšířil z Wu-chanu a zabil už přes tisíc lidí, by se mohlo v nejhorším případě nakazit až 60 procent světové populace. Uvedl to pro list The Guardian hongkongský profesor Gabriel Leung, který stojí v čele katedry veřejného zdraví na hongkongské univerzitě a dělal počítačové modely šíření nové infekce, které narůstalo exponenciálně.

Zdravotníci v ochranných oděvech evakuují nakažené z domu Hong Mei v Hongkongu

Zdravotníci v ochranných oděvech evakuují nakažené z domu Hong Mei v Hongkongu Foto: Tyrone Siu, Reuters

„Šedesát procent světové populace je hrozně velké číslo,“ řekl Leung listu The Guardian, když letěl přes Londýn do Ženevy na zasedání expertů Světové zdravotnické organizace (WHO). Leung dodal, že i když by byla letalita nadále nízká (nyní na nákazu umírají přes dvě procenta infikovaných) a byla nakonec podobně jako u chřipky jednoprocentní, počet obětí by byl při tak rozsáhlé epidemii ohromný. Prostý výpočet ukazuje, že by se jednalo o 50 milionů mrtvých.

 

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Bude infikováno 60 až 80 procent světové populace?“ položil si řečnickou otázku Leung a odpověděl si na ni: „Možná ne. Možná to půjde ve vlnách, možná virus sníží svoji letalitu, protože jemu samotnému nepomáhá, když zabije každého, protože s ním zahyne taky.“

Varovná slova vyřkl krátce poté, co předseda WHO Tadres Adhanom Ghebreyesus o víkendu uvedl, že počet nakažených virem mimo Čínu může představovat jen špičku ledovce. Leung uvedl, že je nutné určit velikost tohoto ledovce. Podle většiny expertů nakazí nemocní asi 2,5 dalšího člověka.

Leung, který pomáhal zvládnout epidemii SARS v letech 2002 a 2003, varoval na konci ledna ještě před masivním nárůstem počtu nakažených a mrtvých, že epidemie se může v čínských městech šířit exponenciálně kvůli a že „epidemie ve velkých městech by mohly být nevyhnutelné kvůli snadnému pohybu nakažených“.

Dodal, že chybějí adekvátní opatření, která by napomohla zastavit šíření epidemie. Hlavně upozornil na nutnost opakovaného testování lidí v karanténě vždy po několika dnech, aby se daly hned objevit nové případy nákazy a nestalo se, že čtrnáctidenní karanténa skončí a někdo z propuštěných bude nakažený.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 Co po restrikcích?

Vyjádřil i pochybnosti, zda všechna omezení pohybu zavedená ve Wu-chanu a dalších čínských městech fungují. „Fungují tato rozsáhlá opatření na oddělení komunit a omezení pohybu v Číně? A jestliže ano, jak je rozšířit? A je to vůbec možné?“

Číňanka na nádraží v Šanghaji s roušku a plovacími brýlemi

Číňanka na nádraží v Šanghaji s roušku a plovacími brýlemi

„Předpokládejme, že to funguje. Ale na jak dlouho lze uzavřít školy. Na jak dlouho můžete uzavřít celé město? Jak dlouho udržíte lidi mimo nákupní střediska? A když tato omezení zrušíte, bude epidemie zase zuřit? To jsou velmi vážné otázky,“ řekl profesor.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Při šíření bude nutné snížit důsledky nákazy

Dodal, že pokud tato opatření v Číně nepřinesou výsledky, pak možná není cesta, jak zabránit šíření infekce. Pak se podle něj bude muset ve světě změnit přístup a místo zadržování viru se bude muset pracovat na tom, jak zmírnit jeho dopady. Zatím je však podle něj prioritou blokovat šíření viru.

tm komentuje: proto Němci dělají vše pro to aby se svobodně po celé EU šířil a dokonce to podporují tím, že nic nedělají. Nakažené lidi přiletivši z Číny, až na výjimky, nechají volně cestovat při vystoupení z letadla bez jakékoliv prohlídky. No príma. Tak to bysme měli…..

Problémem je také to, že se o koronaviru 2019-nCoV toho zatím málo ví. Otázkou je třeba, proč se rozšířil do Thajska, ale ne do Indonésie.

Zdroj: novinky.cz

tm p.s. a také by mně zajímalo, proč právě včera nechala čínská vláda vyrábět neprodyšné pytle na mrtvoly a to v mnohamiliónovém počtu. Proč asi????? No protože je dnes virus nezvladatelný…..

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.