;

Len jeden deň po tom, čo som vyzval všetkých, čo chceme zastaviť americké základne, na to, aby sme na seba vzájomne neútočili, na mňa stihol zaútočiť Uhrík z ĽS-NS aj Chmelár.

SOM RÁD, ŽE SOM SPOJIL NAJVÄČŠÍCH NEPRIATEĽOV

Konečne som zistil, čo jediné dokáže spojiť krajnú pravicu, liberálne slniečka a chmelárovskú ľavicu – hejt voči Blahovi. Gratulujem.

A musím povedať, že jediný rozdiel medzi Uhríkom a Chmelárom je to, že Uhrík svoju kritiku sformuloval relatívne kultivovane, kým Chmelár napísal hysterický status, v ktorom používa slová ako „sraľo“ a „sračky“ a podobne. Ja len, že takéto slová používa človek, ktorý mi vyčíta moju expresivitu. Ehm. Milé.

NAČO VZÁJOMNÉ ÚTOKY?

Nebudem oplácať. Opakujem – nechcem útočiť na ľudí, ktorých považujem za ideových spojencov v boji proti základniam.

To, že hlasovanie na eurovýbore o zverejnení pracovného návrhu zmluvy, bolo bezpredmetné, pretože nemá vyššiu právnu silu ako infozákon, ktorý Lajčák ignoruje, som už vysvetľoval.

Nemá zmysel to opakovať, Chmelár aj Uhrík to dobre vedia, nie sú idioti. Proste – keď si treba kopnúť do Blahu, dobrá je aj tá najlacnejšia demagógia.

NEBUDEM CHMELÁROVI OPLÁCAŤ

Ja len nerozumiem, čo tak Chmelára rozčúlilo. Všimnite si, že ja do tohto pána vôbec neútočím a ani keď kandidoval za prezidenta, nikdy som o ňom v kampani nepovedal krivé slovko, skôr naopak.

Máme rozdielne názory na mnohé veci, ale obaja sme vždy bojovali proti americkému militarizmu a rusofóbii. Nevidím dôvod na útoky. Netuším, čo toľko prská.

PREČO JE PROBLÉM ČARNOGURSKÝ?

Od včera som zverejnil tri statusy, ktoré ho mohli takto rozrušiť – video z mojej prednášky na MGIMO, kde kritizujem neoliberálnu politiku; kritický status o tom, ako oligarchovia z ESET-u krivia demokraciu; a status, že si viem predstaviť spoluprácu s konzervatívcami ako je Ján Čarnogurský, s ktorými, mimochodom, spolupracoval aj sám Chmelár, keď sa zbierali podpisy za referendum o NATO.

Nemám poňatia, čo z týchto statusov je dôvod, pre ktorý – aby som citoval autora – mnou Chmelár „pohŕda“.

VLASTENCI NIE SÚ NEONACISTI

To, že sa viem spojiť s vlastencami, Chmelár interpretuje ako spájanie sa s neonacistami, čo je pochopiteľne nezmysel.

Mal som na mysli ľudí ako Jaro Paška z SNS, s ktorým máme spoločný cieľ, postaviť sa americkým základniam.

Mal som na mysli ľudí ako Jozef Banáš, ktorý výborne kritizuje liberálne slniečka.

Či Romana Michelka, ktorý z národno-ľavicových pozícií dlhodobo kritizuje kapitalizmus.

Mal som na myslí bežných ľudí, ktorých mám aj medzi priateľmi na sieti, ktorí milujú Slovensku a nechcú prijímať americký liberálny model.

LIBERÁLI SÚ PROBLÉM

Ale ešte raz: nebudem agresívne útoky zo strany Chmelára a Uhríka oplácať tou istou mincou. Vraj útočím na všetkých – hovorí Chmelár. Mýli sa. Útočím výlučne na neoliberálov, resp. liberálov.

Možno niekomu prekáža, že tieto pojmy obmieňam – nech si prečíta moju knihu Antiglobalista, aby vedel prečo. Od liberalizmu k neoliberalizmu je filozoficky sakramentsky blízko. Najmä v ére globálneho kapitalizmu.

EŠTE RAZ – SPOJME SA PROTI AMERICKÉMU MILITARIZMU

Milí priatelia, to, čo som včera a dnes napísal, myslím vážne. Spojme sa proti liberálnym globalizátorom. Spojme sa proti americkým základniam.

Nevytĺkajme z toho politické body – že ten je lepší a ten horší. Nezáviďme si. Nehejtujme sa vzájomne. To pomáha len neoliberálom, oligarchom a americkým pudlíkom. A proti tým sa musíme spojiť.

DOSŤ BOLO ROZBÍJANIA, NENASKOČÍM NA TO

Ďakujem Eduardovi Chmelárovi za vyjadrenie názoru. Zjavne sa nezhodneme a zjavne vzbudzujem emócie. V poriadku. Beriem na vedomie.

Ale verím, že v boji proti americkým základniam, ktorý spustil on a ja som mu za to vďačný, vieme stáť na jednej strane barikády. Vzájomné útoky víťazstvo neprinesú.

Pekný večer, priatelia

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.