Přinášíme zcela jiný pohled na poslední události v Íránu, včetně zabití Solejmáního. Jde o překlad videa, na kterém vystupuje Američanka, původem z Íránu.

(Pro tadesco přeložil Pedro)

PŘEKLAD:

Ahoj přátelé !

Neuvěřitelné množství z vás všech, kteří mě posloucháte se mě ptalo na můj názor o tom všem, co se děje a chtěli slyšet můj vlastní názor a tak. Takže, tady je mých „pár pěťáků“ do kopičky k tomu, co se děje.

Pro ty, co mě ještě neznají, tak mé jméno je Sahar, pro přátele jsem také známá jako Erica. (Američané neumějí vyslovit Sahar dobře.)

Jsem Íránko – Američanka, a posledních 12 let svého života jsem se věnovala práci aktivistky v oblasti lidských práv, hlavně však v oblasti íránské politiky, jako pozorovatelka na Středním Východě, což je tedy opravdu velmi komplexní věc na pochopení.

 

[wp_ad_camp_2]

Určitě mnoho z vás až do dnešního dne neslyšelo nic o osobách jménem Mohándas nebo Solejmání, ale .. lidi, mě fakt připadá, jako bychom žili v nějaké oddělené dimenzi.

Jsem na maximum rozhořčená z informací, které šíří propagandistická mašinérie masových médií, které vyzdvihují Kasima Solejmáního. Víte vy vůbec, že tento člověk nejenom, že má na svých rukou krev Američanů, ale také krev samotných Íránců, ale i Iráčanů, Jemenců, Afghánců? Ale také mnoha jiných.

Od kdy jsme začali litovat smrti jednoho teroristy? A to myslím vážně! Měla jsem přátele levičáky, jak Íránce, tak Američany, kteří mě za mou rétoriku napadali, čímž vlastně napadali moje lidi v Íránu. Lidé v Íránu jsou ŠŤASTNÍ. Lidé v Íránu jsou šťastní, že tento člověk, zodpovědný za obrovské masakry je prostě pryč.

 

[wp_ad_camp_2]

Jaké nebo kde je vaše rozlícenost, když třeba minulý měsíc tento režim prostě zavraždil 1.600 lidí za zcela pacifistické protesty? Kde je vaše rozhořčení za ty tisíce poltických vězňů, kteří jsou vězněni v Íránu právě v tuto chvíli?

Kde je vaše rozhořčení, když Hash Al-Shaabi převzal americkou ambasádu a totálně ji zdevastovali? A zavraždili amerického kontraktora.

Já jenom, že tomu nerozumím, a tak je mi to líto, jo nadávám, ale co já .. koho zajímám. Můj názor ve skutečnosti nikoho nezajímá, ale pro zájem lidí, kteří se ke mně dostali a ptají se mě, tahle záležitost, víte .. Já jsem íránská pozorovatelka, jsem také irácká pozorovatelka, jsem také pozorovatelka v Sýrii a Afghánistánu a pro lidi v terénu: oni nenenávidí Ameriku, oni nenenávidí Donalda Trumpa. Ale! Naopak vidíme ve skutečnosti obrovské množství příspěvků z Íránu na Twitteru, jako: „#Díky Trumpe, #Jsme ti vděční, #Díky za Solejmáního, #Díky apod.“ Podívejte se sami!

Ve vší úctě, lidi, jestliže nevíte vůbec nic o Středním Východě, prosím vás, nechejte si svůj názor radši pro sebe, já vás prosím, protože všechno co děláte, je jenom to, že totálně křivíte informační tok. Utápíte ten zvuk, který z toho celého vychází. A lidé v Íránu jsou šťastní. A obdarovávají se dárky, víte, na Středním Východě je to prostě kulturní zvyk, když se stane něco příjemného, úžasného, když je třeba svatba nebo nějaká oslava a vy děláte cukroví a dorty. Měli byste vidět všechna ta videa, která lidé natáčejí. Lidé jsou prostě šťastní.

 

[wp_ad_camp_2]

Víte, žijeme v tak uzavřené společnosti, že nevíme, že většina lidí na Středním Východě prostě není svobodná. A speciálně Írán je islámský stát, kde neexistuje svoboda vyznání, neexistuje svoboda projevu, neexistuje svoboda protestů pro pacifisty a všichni, kdo nejsou v souhlasu s režimem jsou zatčeni, jsou uvězněni, jsou mučeni a, jasně, je množství videí z pohřbu Solejmáního, které se publikují .. Víte, je v tom obrovská propaganda, lidi, tento režim říká už 40 let „Smrt Americe.“ Nás nutili už ve školce jako děti, mě bylo sedm, když jsem musela říkat: „Smrt Americe“, a vůbec jsem nevěděla, co říkám! A lidé, kteří to teď vyslovují, tak těm se říká „besiqi“, těm se platí, to jsou ti, kteří jsou placení za to, aby zabíjeli lidi na ulicích.

Takže ano, tihle budou říkat „Smrt Americe,“ ale oni nejsou většina. Mnoho lidí na Středním Východě nemá vůbec nenávistné postoje vůči Americe. Oni nenosí nenávist k Donaldu Trumpovi. A vím, že pravděpodobně hodně přátel říká to, co říkám i já: Děkuju pane Trumpe za to, že jste se odhodlal k tomuto těžkému rozhodnutí, a také za vaši morální statečnost, a za to, k čemu by se mnoho světových lídrů jen tak neodhodlalo.

Ať už je to, jak chce, tohle je teda těch mých „pár pěťáků,“ co jsem k tomu měla do kopičky .. a mám vás všchny ráda, lidi.

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.