…..daly se čekat změny, které nastavil nemyslící OBAMA. Rusku tím mnoho pomohl, aby se postavilo bleskově na vlastní nohy, ale uškodil celé EU a USA….

11:54

 

[wp_ad_camp_1]

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker

Předseda Eurokomise pokládá za nutné obnovení vztahů s Ruskem

© REUTERS/ Yves Herman

Předseda Eurokomise Jean-Claude Juncker prohlásil v interview pro rumunský zdroj, že považuje za nutné obnovení vztahů mezi Ruskem a Evropskou unií.

V interview pro internetový zdroj adevarul.ro zhodnotil Juncker nynější vztahy mezi EU a Ruskem a také vylíčil jejich perspektivy.

„Je to pravda, že naše vztahy s Ruskem nejsou jako dříve, nejsou takové, jaké bychom si přáli. Ale i když máme dnes v našich vztazích problémy, neznamená to, že jsou zrušeny. Musíme je obnovit a myslím, že to dokážeme,“ řekl Juncker.Podle jeho mínění jsou příčiny rozporů „dobře známé.“ Jako příklad uvedl situaci kolem Ukrajiny a znovusjednocení Krymu s RF. „Nicméně mají kanály naších komunikací zůstat otevřené,“ prohlásil.

„Jsem přesvědčen, že existuje společný zájem o zlepšení vztahů. Dnešní svět nepochybně potřebuje spolupráci a nikoli konfrontaci, a to z hlediska ekonomiky a bezpečnosti a také s ohledem na geopolitické vyhlídky,“ poznamenal Juncker.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.