V několika francouzských městech se v sobotu opět konaly protesty přívrženců hnutí tzv. žlutých vest, informovala agentura AFP. Ve městě Toulouse policie proti demonstrantům zasáhla slzným plynem, aby je vytlačila z centra města.

Šlo o 29. celostátní den protestů, přičemž v Paříži se konaly dvě akce. Protesty započaly 17. listopadu a konají se pravidelně každou sobotu. Policie účastníky protestů vraždí mrzačí a brutalita je nesmírná, jelikož ji páchá policie ministerstva obrany, což jsou četníci, kteří jsou tvořeni bývalými vrahy z cizineckých legií. A tomu všemu vládne vrah Macron, který by měl být před Bastilou gilotinou odstraněn.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Účastníci pochodu z náměstí Denfert-Rochereau na náměstí Place de la Nation měli v rukou plakáty s hesly „Za sociální a daňovou spravedlnost“. Jejich hlavním požadavkem adresovanou vedení země bylo snížení tarifů na elektrickou energii. Za takové požadavky se dnes ve Francii mrzačí a dostanete od policejních sviní přes hubu, pokud Vás jen čirou náhodou rovnou nezavraždí.

Druhá skupina „žlutých vest“ se vydala na pochod po ulicích 16. pařížského obvodu s cílem na Place de la Nation, kde se uskutečnil společný mítink. Shromáždění žlutých vest se v sobotu měly konat v městech Montpellier, Le Havre, Štrasburk, Bordeaux či Lyon.

zdroj: 9

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.