…..GP, neboli globální prediktor je právě bytostí, která řídí pomocí 22 bratrů tento svět a veškeré dění. Ale nikoliv navždy. Jejich doba temna už pominula….

20:54

Jak můžete vidět ze symbolického obrázku, tak se papež odvrací od čistého bíleho, stojí k němu zády a dívá se do temna. Dívá se do černého, do tmy, za kterou kope….

Papež František

Papež: Satan je skutečný člověk

© REUTERS/ Andrew Medichini

„Satan není metafora nebo mlhavý pojem, ale skutečný člověk, který je vyzbrojen temnými silami,“ řekl papež během televizního rozhovoru katolickému kanálu TV2000, uvádí the Telegraph. Papež František také varoval věřících před tím, že Ďábel je chytřejší než obyčejní smrtelníci a proto není třeba s ním diskutovat.

[wp_ad_camp_2]

To není poprvé, kdy papež překvapuje věřící svými výroky. Sputnik se rozhodl shromáždit nejkontroverznější výroky pontifika.

Ve svém projevu v říjnu 2017 papež František přiznal, ze někdy spí během modlitby a dodal, že svaté Tereze se to také stávalo.

[wp_ad_camp_2]

V lednu během své cesty na Filipíny papež učinil velmi rozporuplný výrok. „Není pravda, že dobrý katolík „musí být jako králík“. Vyslovil se pro odpovědné rodičovství“ a dodal, že existuje hodně metod kontroly porodnosti, které schvaluje církev.

„Korupce ve Vatikánu existuje. Ale já zůstávám v klidu. Když se vyskytne problém, napíši lístek svatému Josefovi a dám ho pod jeho sochu ve svém pokoji, sochu spícího Josefa, která už spí na matraci lístků“, uvedl František papež v rozhovoru s jezuitským časopisem Civilità cattolica.

Papež František se jednou pustil do kontroverzní debaty o původu lidského života. Podle pontifika teorie velkého třesku není v rozporu s božskou teorií stvoření Země.

Pontifik se také vyslovil pro výprask dětí za určitých podmínek. „Jednou jsem slyšel, jak jeden otec během schůzky s manželskými páry řekl, „občas jsem trochu trestal moje děti, ale nikdy do tváře — tak, abych je neponižoval,“ řekl papež.

„To je skvělé,“ pokračoval František. „On má smysl pro důstojnost. Musí trestat, ale dělá to spravedlivě a jde dál.“

[wp_ad_camp_2]

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.