…..jako zkušební stát na zabavování pozemků bílým si zvolily Jihoafrickou republiku. Pamatujete si co jsem psal v prosinci minulého roku o výběhu práva pozemků v Evropě? A nyní nám chtějí zrušit i Slovenský stát. Mohli jste slyšet ve včerejším vysílání Slobodného vysílače ZDE. Jedná se o poslední půlhodinku vysílání….

11:54

[wp_ad_camp_1]

Jakob-Zuma-672x372

Rasismus v JAR: Prezident chce bělochům sebrat pozemky. Bez náhrady

 

Jakob Zuma, černošský prezident Jihoafrické republiky, se radí s právníky. Jeho cílem je bez náhrady sebrat pozemky a nemovitý majetek bělochům, a to bez náhrady. Sám se již v minulosti vyjádřil rasisticky proti bělochům, psali jsme zde.

Prezident Zuma se 3. března vyjádřil tak, že chce vrátit pozemkovou kontrolu do dob před kolonizací jižního státu černého kontinentu. Hned poté plánuje změnu Ústavy tak, aby černoši byli zvýhodněni před bělochy. Součástí tohoto návrhu je právě i bez náhrady sebrat bělochům jejich majetek, jelikož jde podle Zumy o krádež kolonizátorů.

“Musíme přijmout skutečnost, že lidé, kteří jsou v parlamentu, kde se vytváří zákony, zejména černé strany, by se měli sjednotit, protože potřebujeme dvoutřetinovou většinu pro změnu Ústavy,” řekl v projevu. O jeho cílech píšeDaily Telegraph.

Africký národní kongres (ANC) sbírá mezi černošskými skupinami podporu. Například hlava radikální strany Bojovníků o ekonomickou svobodu Julius Malema cestuje po státu a vyzývá místní černochy, aby “si vzali zpět půdu po bílých nizozemských okupantech.”

Naopak Andries Breytenbach, který vede Radu afrických Búrů v zemi, tedy původních nizozemských a vlámských přistěhovalců, prohlásil, že by taková opatření mohla způsobit v nejhorším případě i otevřenou rasovou válku. O diskriminaci bělochů od nástupu černošského prezidenta Mandely jsme psali loni zde.

Poznámka PP: Zajímavé, že tento rasismus černých proti bílým nevadí všem těm, kteří ještě před několika desítkami let křičeli o apartheidu a rasové diskriminaci v JAR. 

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.