…..neustále opakuji, že káva je pro člověka velmi důležitá. Další objevy na sebe nedaly dlouhou dobu čekat. No je po půlnoci, dříve jsem se k webu nedostal, tak si jdu uvařit kávu….

05:55

[wp_ad_camp_1]

Lékaři o největším přínosu častého pití kávy

 

Vědci ze Southamptonské univerzity vysvětlili, že časté pití kávy snižuje riziko onemocnění rakoviny jater. O tom informuje tisková zpráva publikovaná na stránkách MedicalXpress.

Specialisté analyzovali data výzkumníků, kde sledovali zdraví 2,25 milionu lidí. Účastníky rozřazovali podle množství vypitých šálků kávy – od jednoho do pěti.

Ukázalo se, že jeden šálek denně snižuje pravděpodobnost hepatocelulární rakoviny o 20 %, dva o 35 % a pět šálků snižují riziko na polovinu. Také bylo zjištěno, že káva bez kofeinu má rovněž pozitivní vliv, ale méně.

Podle názoru specialistů látky, které nápoj obsahuje, mají antioxidační, protizánětlivé a další vlastnosti. Další specialisté dokázali, že kávaři trpí méně často nemocemi jater, například cirhózou.

Vědci ovšem podotýkají, že nevyzývají lidi pít hodně kávy. Podle jejich názoru je důležité nejprve identifikovat možné zdraví škodlivé následky častého pití kofeinu. Již existují svědectví o tom, že tento nápoj je kontraindikován těhotným ženám.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.