Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Manažer fondu varuje: Čína spouští reset světové rezervní měny
Ropa za čínské juany podložené zlatem je připravena. Dave Kranzler vysvětluje, jak se ropa nyní prodává za něco, co už nemůže být jen vytištěno z tenkého vzduchu nebo vytvořeno dvojklikem v počítači.
Je to strategický krok, kdy se směňuje ropa za zlato, spíše než za americké státní „vzdušné“ peníze, které lze tisknout dle libosti.
[wp_ad_camp_1]
Zpráva zveřejněná společností Nikkei Asian Review naznačuje, že Čína je připravena uvolnit smlouvu o futures na ropu, která je podpořena fyzickým zlatem. Smlouva umožní největším čínským dodavatelům ropy vypořádat se s prodejem ropy v juanech, spíše než v dolarech, a potom převést juan na zlato na burzách v Hongkongu a Šanghaji.
Jedná se o významný krok při odstraňování globální rezervní měnové struktury dolaru a obnovení globální ekonomické a geopolitické „krajiny.“ Během posledních několika let Čína ustavičně zřízovala vybavení na výměnu měny založené na juanu, která nastavila možnost k zavedení tohoto nového finančního nástroje pro obchodování s americkými dolary. Podle Brookingsova institutu 34 centrálních bank po celém světě podepsalo bilaterální dohody o swapu (pozn. př.: swap je termínovaná smlouva, kterou se dva ekonomické subjekty zavazují vyměnit si mezi sebou buď dohodnutá předmětná aktiva či finanční toky za předem pevně stanovených podmínek) v místní měně s PBoC (Čínská lidová banka) ke konci září 2016, včetně hlavních zemí produkující ropu. S touto novou smlouvou budou největší dodavatelé ropy v Číně moci nyní obchodovat přímo s Čínou a dalšími zeměmi, které dovážejí ropu, s využitím juanu, které jsou přímo konvertibilní na zlato, aby realizovali obchod.
[wp_ad_camp_1]
Alasdair Macleod tvrdí: „Je to mechanismus, který požaduje po producentech ropy, aby dali přednost tomu, že se vyhnou používání dolarů a akceptovali platby za ropu v čínských juanech.“
Od roku 1973 je ropa z OPEC uváděna a obchodována v amerických dolarech, jinak známými jako „petrodolary.“ „Recyklace“ petrodolarů do americké státní pokladny byla životodárná krev amerického hospodářského a politického systému. Kromě redukce hlavního zdroje financování obrovských výdajů vlády Spojených států amerických, představuje zavedení kontraktu s futures na juanu s podporou zlata důležitý krok k odstranění dolaru jako světové rezervní měny. Významnější je, že se zlato opět vrací do globálního měnového systému.
Nový, zlatem podložený „petrojuan“ umožní producentům ropy prodávat ropu i za zlato. Dále snižuje schopnost vlády USA prosazovat svou vůli do zbytku světa. Je to strategický krok směrem k tomu, aby se svět nejen zbavil závislosti na dolarech, ale také snížil schopnost USA vyvíjet globální ekonomickou a finanční tyranii. Také bych tvrdil, že je to jeden z hlavních důvodů neschopnosti západních centrálních bank v poslední době řídit cenu zlata směrem dolů.
Zdroj: 1
Přeložila tereza
[wp_ad_camp_1]
Kdysi jsem někde četl od Edgara Cayce – (nemusí to být doslova, ale obsah platí): Americký dolar se zhroutí, ačkoliv ještě den před tím si dobře stál a čile se s ním obchodovalo. Cenné papíry se stanou přes noc bezcennými. Lidé půjdou a dobudou pevnost Fort Knox a rozkradou zlaté zásoby. Nějakou dobu se bude obchodovat směnou zboží za zboží. Nejrychleji situaci vyřeší „jednotná Evropa“. Jediná země, která na tom vydělá, bude Rusko.