Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Matrix 2: Biorobotí pravidla
Veškeré frustrace, zoufalství, existenciální panika, nuda, neklid, paranoia, ztráta identity, pocity neskutečnosti, pocity že jsme v pasti, že nás někdo v našem životě blokuje, že proti nám intrikuje a klame nás, pocity naprosté zbytečnosti a bezvýznamnosti, které doprovázejí jedince v 21. století, začínají dávat smysl, pokud na ně pohlížíme v kontextu sdělení filmu Matrix.
Matrix je kolektivním snem, vrcholným mýtickým příběhem. Je to příběh o samé podstatě lidství. Matrix je cesta, na které duše skrze utrpení přijde sama k sobě a dojde k osvícení.
Nespočet diváků je přesvědčeno o tom, že film skrývá tajemství, která mohou rozluštit jen ti, kteří mají oči aby viděli. Jsou zde tajemství o nabytí síly, osvícení a osvobození. Matrix je zkrátka víc, než jen pouhým filmem.
Mechanické prostředí postmoderní konzumní společnosti, kterou vytvořili obyčejní lidé je realitou, která je ve skutečnosti pastí, jež má izolovat své obyvatele od pravdivější, širší a bohatší interpretace, v níž spolu všechno souvisí a spolupracuje. Matrix je prostředí, ve kterém žijeme a které udržujeme každou svou myšlenkou, přestože mnohé z nich ani nejsou naše vlastní. Je to svět tvořený skrze strach a racionalitu, vězení prostoupené strádáním, nepřátelstvím, zmatky, odporem a zoufalstvím. Není to žádné dětské hřiště. A pokud to je hra, tak jen málokoho baví, dost možná i proto, že nám při příchodu nikdo nesdělil pravidla.
Biorobotí pravidla v Matrixu
Bioroboti, neboli humatoni, jsou spící lidé žijící plně v matrixu. Když si představíte film, tak oni jsou křovíčko v pozadí, které dokresluje celkový obraz. Takto vypadá svět a jeho pravidla podle připojených spáčů:
Hlavně být nenápadný.
Vaše cíle musí být obvyklými cíli, které mají lidé okolo. Vaše názory zásadně nejsou vaše, ale odněkud jste je převzali, abyste ostatní lidi nemátli a zapadli do kolektivu. Z toho důvodu raději ani neříkáte, co si opravdu myslíte. To co říkáte, si často ani nemyslíte. Upřímnost je totiž společensky nevhodná a mnohdy i nebezpečná. Pokud chcete mít dobré vztahy s vaším okolím, udržujte stabilní neměnný výraz.
Jste to co vlastníte.
Připojení lidé jsou sběratelé. Myslí si, že čím více toho nashromáždí, tím si jich okolí bude víc vážit. Hlavně pokud jsou to předměty zbytečné. Podle biorobota čím víc doplňků má, tím má údajně komplexnější osobnost. Černé lesklé předměty jako mobily a brýle jsou cool. Cílem však není osobnost překrýt, ale naopak nahradit chybějící osobnost povrchní fasádou. Pokud máte nablýskané BMW se spoustou doplňků, koho bude zajímat, jestli moc žere?
Nejvíc záleží na tom, co si o vás myslí druzí.
Hlavní motivací biorobotů je být oblíbený. Čím víc lidí je má rádo, tím jsou důležitější i sami pro sebe. A protože připojení lidé nemají rádi to čemu nerozumí, je potřeba být přímý, jednoduchý, předvídatelný a vyhýbat se originálním a neobvyklým myšlenkám. Připojení se starají hlavně sami o sebe, takže ani nesmíte příliš zasahovat do prostoru jiné osoby. Při rozhovoru se vyhýbejte očnímu kontaktu, osobní otázky pokládejte jen výjimečně a naslouchat nikomu nemusíte. Připojený člověk nenaslouchá, spíš čeká na pauzu v rozhovoru, aby se do ní mohl vecpat. Není tudíž ani žádoucí věnovat přílišnou pozornost pocitům druhých, protože by tím mohli znejistět.
Pokračování článku: Matrix 2: Biorobotí pravidla
Pohádka na nedělní odpoledne z roku 1974
https://www.stream.cz/krtek/krtek-ve-snu-227437
Ano i ne. Naše lidská nenápadnost nás chrání před přímým útokem. Stále nás podceňují. Někteří vlastní, aby zíkali přístup a sesbírali informace. Pouze zločinci vlastní, aby tím ukázali svou moc. Pokud si o nás tí, kteří vládnou, myslí, že jsme bezvýznamní nebo loajální, je to naše ochrana, takže jen ať si to myslí. Nic není takové, jaké se to zdá být, je to složitější a mnohotvárné. Moc prosím, vnímejeme vše ve své komplexnosti a nesnažme svět redukovat na jednoduché odpozorované principy. My, dosud na oko připojení, jsme vybaveni vším, co vyžaduje odpojení. Pracujeme pod vrcholem a perfektně rozeznáváme zločince, démony (bioroboty) i zombie (zdrogované penězi a mocí), ale také ty, kteří jsou jako my. Jen to nekřičíme nahlas.