Vyhledávání

Archiv

Související zprávy

  • Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí
    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

  • Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC, což je pro ropný kartel ranou v době války s Íránem
    Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC, což je pro ropný kartel ranou v době války s Íránem

    Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC, což je pro ropný kartel ranou v době války s Íránem

  • Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři
    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

  • Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí
    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

Mešita v Amsterdamu ukrývala bojovníky Islámského státu. Policie to věděla a nezasáhla

Mešita El Tawheed v Amsterdamu měla podle holandských médií ukrývat džihádisty, kteří odcházeli bojovat pro Islámský stát.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Deník Telegraaf včera zveřejnil fotografii, ze které toto tvrzení vychází. Jsou na ní čtyři známí islámští extremisté spolu s dalším mužem ze správy této mešity a nacházejí se v této mešitě. Policie již pravost této informace potvrdila.

Dva z mužů na fotografii se krátce po pořízení fotky přidali k IS a další dva pracovali na výrobě výbušnin a bomby. Jeden z nich, holandský konvertita, pracuje jako náborář pro džihád a policie o něm ví. Tento muž, Keith Rienksma, prý v Holandsku šíří v posledních třech letech propagandu IS, aniž by proti němu úřady jakkoliv zasáhly.

Rienksma a další muž byli také na žádost policie vyřazeni z programů městské rady Amsterdamu na deradikalizaci. Podle policie by to prý zasahovalo do jejího vyšetřování.

Jde buď o další skandální selhání policie některého státu západní Evropy, kdy jednoduše chybí zdroje na zásah proti islámským extremistům a jejich důkladné sledování, nebo měla policie mezi nimi svého člověka, kterého chtěla krýt, a skupinu skutečně sledovala a případnému teroristickému útoku by zabránila. Ale nezabránila odchodu mužů do řad Islámského státu, ani šíření jejich propagandy.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál