Ústřední velitelství vzdušných sil Spojených států v úterý zveřejnilo video, které ukazuje letecký úder proti syrským vládním silám v provincii Deir ez-Zor.

[wp_ad_camp_2]

Záběry ukazují zničení tanku T-72, stejně tak i útok proti dělostřelectvu a oddílu, který se nacházel v jeho blízkosti.

Američané tvrdí, že tato akce byla vedena v sebeobraně. Prý se jednalo o odpověď na údajné útoky na syrské jednotky národní obrany podporované USA, avšak není jasné, zda zničení tohoto zařízení představuje jakoukoli hrozbu.

Zprávu o zničení T-72 americkým dronem poskytl 13. února novinář pracující pro Fox News. Podle něj se útok odehrál 10. února poté, co síly loajální syrské vládě zahájily palbu na vojenský personál mezinárodní koalice vedené Spojenými státy a její syrské spojence téměř na stejném místě, jako se tomu stalo 7. února.

[wp_ad_camp_2]

Žádný americký voják nebyl zraněn. Během útoku na tank T-72 však zemřeli tři vojáci, kteří jej obsluhovali.

Zpráva CNN uvádí, že mezinárodní koalice vedená USA proti Daeš (v Rusku je tento termín zakázaný) 7. února zaútočila na syrské pro-vládní síly. Bylo hlášeno, že milice v té době prováděla operaci proti spící buňce Daeš v oblasti bývalé ropné rafinérie. Podle různých zdrojů má útok na svědomí životy desítek lidí a mnoho dalších bylo zraněno.

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.