Ministerstvo obrany a Úřad vojenských výborů přidělí místa pro média na palubě vojenského letadla pro cestu ze základny Andrews na námořní základnu na Guantanamu, aby se účastnila předběžných řízení vojenských komisí, naplánovaných na 18. až 29. březen. Jedná se o případ Spojené státy versus Khalid Shaikh Mohammad a spol.

Společná cesta je naplánována ze základny Andrews, v sobotu 16. března a návrat z Guantanama na základnu Andrews bude v sobotu 30. března.

Vzhledem k omezenému počtu míst na palubě letadla a omezených ubytovacích kapacit na Guantanamu, není výběr zaručen všem. Nicméně pro členy médií existuje další příležitost pro pozorování řízení na uzavřeném vysílacím okruhu (CCTV) z mediálního centra na základně Fort George G. Meade.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Média, která si přejí přihlížet tomuto slyšení buď z Guantanama nebo Fort Meade, by měly zaslat své žádosti e-mailem na adresu [email protected] Všechny žádosti musí být přijaty nejpozději do 17:00 hod, pondělí 18. února.

Členové médií by měli na uvedenou e-mailovou adresu předložit následující informace:

– Celé jméno
– Pozice
– Zaměstnavatel
– kontaktní informace (mobilní telefon a e-mail)
– Pohlaví
– Země trvalého pobytu
– Kontaktní místo pro nouzové volání (jméno / telefonní číslo)

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

POZNÁMKA 1: Během vojenských tribunálů nejsou naplánovány zájezdy do vazebních táborů. Žádosti o podávání zpráv o tématech z Guantanama, které nesouvisejí s vojenskou komisí (soudní síní), musí být koordinovány prostřednictvím služby pro veřejné záležitosti a společného pracovního týmu základny Guantanamo pro veřejné záležitosti. Primárním účelem cesty do zálivu Guantanamo je podávání zpráv ze soudní síně.

POZNÁMKA 2: Všechna média musí zajistit, aby jejich pasy a víza (zahraniční tisk) byly platné a způsobilé pro vstup a vycestování z USA.

Na webu Ministerstva obrany USA najdete kromě této zprávy i video ze soudní síně. https://dod.defense.gov/News/Press-Advisories/Press-Advisory-View/Article/1752920/military-commissions-media-invitation-announced-for-united-states-v-khalid-shai/

přeložila tereza

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.