Zpráva BIS za rok 2017 varuje před vlivem Ruska a Číny na území Česka. Jak by měla vláda a policie na zprávu reagovat? A bude Česko vracet peníze Bruselu kvůli střetu zájmů premiéra Andreje Babiše? Na to odpovídala europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná na Radiožurnálu.

Evropští právníci hrozí, že Česko bude muset vracet miliardy Bruselu kvůli Andreji Babišovi, který je podle jejich neoficiální analýzy ve střetu zájmů. Mají pravdu? Europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná do rozhlasových mikrofonů v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu první listopadovou středu řekla, že je nutné počkat na rozhodnutí Evropské komise, ale nezůstalo jen u této otázky a odpovědi.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Já nejsem právník a stejně jako většina z nás čekám na rozhodnutí Evropské komise, která jediná může říct, jak to tedy je,“ oznámila Konečná.

„Já nevím, jaký je zájem Agrofertu, já vím, jaký je zájem Agrární komory. V Česku je to prostě jiné, protože tady se hospodaří na velkých plochách a oni nás upozorňují, co by znamenalo zastropování zemědělských dotací,“ upozornila Kateřina Konečná na možný problém..

Europoslankyně nešetřila české Piráty, kteří se hlásí do skupiny k evropským Zeleným a prosazují, aby Evropský parlament jednal o Babišově dotační kauze na půdě Evropského parlamentu. Politička KSČM při té příležitosti považuje Piráty za „bonzáky“, kteří škodí České republice.

„Já musím říct, že po tom, co jsem si zažila ten nátlak na naše slovenské kolegy v té kauze zabitého novináře… To nikam nepovede, nikomu to nepomůže a jenom to povede k tomu, že se Česká republika znovu ocitne v hledáčku,“ upozornila Konečná, která se vyjádřila i ke zprávě zprávě BIS za rok 2017.

„Já se přiznám, že ty zprávy nečtu každoročně. Když jsem o tom mluvila s kolegy, kteří četli i tu neveřejnou část, tak oni říkali, že oproti zprávě z předchozího roku neobsahuje nic až tak přelomového. Ti, co ji psali, se nechali vnést do různých tvrzení o tom, jak bychom měli třeba provádět výchovu na školách, protože to mi přijde šílené,“ bouřila politička KSČM.

zdroj: 9

„Zpráva BIS za rok 2017 varuje před vlivem Ruska a Číny na území Česka.“ České BIS, která je pod vlivem Američanů, nevěřím. Domnívám se, že její zpráva za rok 2017 je psaná na objednávku a tak, aby odpovídala současnému trendu. V jistých kruzích je známo, že američtí agenti nesmí být sledováni na území ČR kontrarozvědkou a nejsou pod kontrolou. Já bych tedy varovala především před vlivem USA! 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.