Babiš se zřejmě chtěl pomstít všem občanům ČR, když umožnil,aby Petříček obsadil post ministra zahraničí – post reprezantace ČR ve světě.

Podle zprávy Ruska „před rozbřeskem překročily státní hranice Ruska lodě ukrajinského námořnictva „Berdjansk“, „Nikopol“ a „Yana Kapu“ v rozporu s Článkem 19 a Článkem 21 Úmluvy OSN o námořním právu.

Plavidla vstoupila do dočasně uzavřených ruských teritoriálních vod a několik hodin prováděla nebezpečné manévry, neodpovídala požadavkům ruských lodí a lodí, které je doprovázely.

Bylo proto rozhodnuto použít zbraně. Všechny tři lodě byly zadrženy přibližně 20 kilometrů od ruského pobřeží a 50 kilometrů jihozápadně od obvyklého průchodu lodí podél Kerčské úžiny pod Krymským mostem.

Během incidentu byli tři ukrajinští vojáci lehce zraněni. Byla jim poskytnuta zdravotní péče, neexistuje žádná hrozba pro život.

Rusko zahájilo trestní řízení na základě porušování státních hranic a požádalo o naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN o situaci v Azovském moři. Předběžná schůzka je naplánována na pondělí.“

Petříček asi nikdy o námořním právu, výsostných vodách (12 mil) a přilehlé zóně (12 mil) neslyšel. 24 mil=cca 45 km

Na Twitteru napsal:

„…Stejně jako je pro nás nepřijatelná anexe ukrajinského Krymu Ruskem, je pro nás nepřijatelná anexe vod Azovského moře.“

zdroj: 9

Toto pronese člověk, co získal doktorát na Fakultě sociálních věd UK v Praze, obor Mezinárodní vztahy? 

AKTUALIZACE 27.11., 15:59 hod.

Také užiteční id*oti z česko-bruselského rozhlasu se přidali a opakují dokola lež o „okupovaném“ Krymu. A to těm id*otům ještě musíme každý měsíc za tyto lži platit!

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.