Od 15. března budou v ruském hlavním městě zrušeny masky a povinná anti-COVID opatření pro podniky a organizace na základě dřívějšího nařízení moskevského starosty, uvedl v úterý na svém blogu moskevský starosta Sergej Sobjanin.

„Stabilní zlepšení epidemiologické situace nám umožňuje učinit dlouho očekávané rozhodnutí. Od úterý 15. března 2022 rušíme povinnost používat ochranné roušky. Kromě toho se ruší povinná protiepidemická opatření pro podniky a organizace, stanovená výnosem moskevského primátora: pravidelné měření tělesné teploty pracovníků, instalace separačních přepážek na pracovištích atd. Za současných okolností toto rozhodnutí podpoří i podniky, které již nyní zažívají tlak kvůli sankcím,“ napsal starosta.

Nošení roušek a rukavic se stalo povinným v obchodech a dopravních prostředcích, v podnicích a na veřejných místech v hlavním městě od 12. května 2020. Dne 30. července 2021 moskevský starosta Sergej Sobjanin uvedl, že nošení rukavic v dopravě a na veřejných místech v Moskvě již nebude povinné, ale masky zůstaly nadále vyžadovány.

Zdroj.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.