…..je načase, aby si lidé začali mnohé věci uvědomovat, nenechali se manipulovat a programovat druhými. Přinášíme Vám velice zajímavý kratičký článek….

00:54

Proč jsem se stal netolerantním

Tolerance škodí vám i lidem ve vašem okolí. Ale nejspíš trochu jinak, než se může na první pohled zdát. Netolerujte si, že si tento článek nepřečtete.

Nedávno jsem udělal závažné rozhodnutí. Stal jsem se netolerantním. Dříve, než se na mě sesype snůška rozhořčených výtek, pojďme se na to podívat více do hloubky. Být netolerantní se totiž vyplatí každému. I vám. Stejně tak se to vyplatilo mému hráči, se kterým jsem se potkal v minulém týdnu.

Bavili jsme se spolu o jeho týmu. Vede firmu. Dlouho a úspěšně. Přesto naráží pravidelně na to, že se snaží zavést nějakou změnu a ono…ejhle. Stane se z toho “nekonečná diskuze bez výsledku,” jak to nazval. Také se mu donedávna stávalo, že se s týmem na něčem domluvili a někteří členové to nedodrželi. A právě tady vzniká prostor pro netoleranci.
Leadership je o tom, co netoleruješ

Před časem jsem četl jednu knížku o Navy seals v Iráku. Jeden z leadrů čety vojáků tam prohlásil. Leadership není o tom, co kážeš, ale o tom, co toleruješ. Když jsem to četl, zasáhlo mě to jako kdysi Archiméda jeho slavné uvědomění. Nevyběhl jsem sice do ulic s ručníkem nad hlavou, ale řádně jsem se nad tím zamyslel. Jak velká je v té prosté větě pravda!

Dost často se učíme leadershipové postupy, které jsou skvělé. Je naprosto v pořádku se je učit. Je v pořádku je předávat dál. Jistá část mě dokonce věří, že když vychováváte leadry, pácháte tím dobro :). Moje zkušenost ale je, že nejčastěji leadership troskotá…tadááá – na vyžadování.

Jakmile se do skvěle rozejtého týmu dostane přimhouřené oko, začne to pomalu ale jistě skřípat. Jakmile tolerujete nižší standard, poklesne výkon celého týmu. Je to jako naočkovat členovi týmu nějaký fujtaksl, který pak předává dál. Přitom zodpovědní jste celou dobu vy. Protože vy jste to tolerovali. Neexistují totiž špatné týmy. Pouze špatní leadři.
Co tolerujete sami sobě?

Já jsem šel v téhle myšlence ještě dál. Ve své praxi se totiž dennodenně potkávám s lidmi, kteří tolerují spoustu věcí sami sobě. Jsou to ty drobnosti, co zdánlivě nemají váhu. Až na to, že se z nich postupem času stane standard. A pak si začnete tolerovat další. Víte co? Týká se to všech. I mě.

Proto jsem se stal netolerantním. Rozhodl jsem si dál netolerovat věci, které mi berou energii. Maily, které můžu vyřídit hned a nechávám je viset ve schránce. Gumový medvídky po desáté večer. To, že nevolám mámě. A spoustu dalších věcí. Je to zásadní zkušenost. Když se rozhodnete netolerovat si nízký standard chování, nezbyde vám, než splňovat ten vysoký. A vysoký standard chování vede k vysokým výsledkům.

A co si tolerujete vy? Přispějte do diskuze nebo sdílejte článek s přáteli. Netolerujte si, že ho nepředáte někomu, komu bude užitečný :).

Napsal Honza Markel

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.