Dublin, Irsko | Britský muž, který prohlašoval, že je „skutečný“ princ Harry a jako dítě byl nuceně nahrazen podvodníkem, byl dnes ráno nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji v přímořském městě Dun Laoghaire poblíž irského hlavního města.

Garda Síochána (irská policie) byla na místo přivolána brzy ráno poté, co si někteří sousedé stěžovali na zápach vycházející z jeho pokoje.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Objevili tělo 31 letého Jamese Francise Alexandra, mladého britského šlechtice, který je znám především pro své tvrzení, že je členem britské královské rodiny.

Podle mluvčího irské policie, poručíka Seamuse O’connora, muž utrpěl četná střelná zranění a v jeho pokoji byly zjištěny známky zápasu, což naznačuje, že byl obětí násilného zločinu.

„Oběť zcela jistě nespáchala sebevraždu,“ sdělil novinářům poručík O’connor. „Byl napaden více než jedním útočníkem, pravděpodobně dvěma nebo třemi jedinci, se střelnými zbraněmi. Chudák chlap neměl šanci. Byl zasažen více než 20 kulkami, vystřelenými ze zbraní s tlumiči, vzhledem k tomu, že nikdo ze sousedů střelbu neslyšel. Je příliš brzy na to činit závěry, ale pravděpodobně se jedná o práci profesionálů.“

realharry3
James Francis Alexander, syn britského lorda z Lincolnshire, tvrdil, že byl ve skutečnosti princ Harry a byl vyměněn, když mu bylo osm let, protože vyhrožoval, že odhalí, že není synem prince Charlese.
Pan Alexander získal v roce 2014 od britské veřejnosti a médií velkou pozornost, když vydal knihu s názvem „Skutečný princ Harry: Pravda za královskou lží“.

V této knize tvrdí, že je skutečným synem princezny Diany a  když mu bylo 8 let, byl na žádost královny Alžběty nahrazen dvojníkem poté, co vyhrožoval prozrazením, že princ Charles není jeho biologickým otcem.

V knize píše, že ho jednou v noci probudil otcův komorník a odvezl jej do Lincolnshiru, kde byl vyměněn za syna Lorda Edwarda Jamese Alexandra, který byl ve stejném věku a také byl specifický tím, že mu byl velmi podobný.

Jeho tvrzení se na chvíli od britských bulvárů dostalo intenzivního pokrytí, ale po několika dnech z médií náhle vyšumělo, což mezi konspiračními teoretiky vyvolalo řeči o zakrývání pravdy.

Přes to, že prvních 50 000 výtisků jeho knihy se prodalo za méně než týden, jeho vydavatel se z ničeho  nic překvapivě rozhodl, že více kopií tisknout nebude, a kniha rychle zmizela z knihkupectví.

Mladý autor následně obvinil královskou rodinu, že tlačí na jeho vydavatele a editora, aby knihu stáhli.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

realharry

Setkání Alexandra s princem Charlesem na Londýnském knižním veletrhu v roce 2014 vyústilo v poměrně skandální scénu, jelikož dědic britského trůnu nazval mladého muže „malým bastardem“, než mu řekl, ať „jeho rodinu nechá na pokoji“.

Pan Alexander v lednu roku 2015 opustil Anglii  a zažádal o azyl v Irsku s vysvětlením, že byl sledován a obtěžován MI5 a že obdržel několik výhrůžek smrti od extremistických příznivců britské monarchie.

Některé zdroje blízké mladému muži sdělily The Daily Beast, že byl nedávno v kontaktu s britským velvyslanectvím ohledně jeho případného návratu do Anglie a že na konci března dokonce povečeřel s atašé velvyslanectví, pravděpodobně méně než 24 hodin před tím, než byl zabit.

Navzdory všem těmto šokujícím náhodám policie momentálně odmítá spojit britské velvyslanectví nebo tajnou službu se smrtí pana Alexandra s tvrzením, že „sledují veškeré možné stopy“, které by jim pomohly případ vyřešit.

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.