Prohlášení ukrajinské strany ohledně otevření Krymského mostu jsou projevem zoufalství a úplné beznadějnosti, řekla novinářům mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovová.

[wp_ad_camp_2]

Ve středu ráno byla Zacharovová mezi prvními, kteří jeli přes Krymský most do Kerče ze strany Tamaně.Když odpovídala na otázku o reakci ukrajinské strany na otevření Krymského mostu, podotkla, že „to je takový humor, sarkasmus, zdá se mi však, že tak hrozná a zlostná prohlášení činí ze zoufalství a úplné beznadějnosti“. Podle jejích slov vždy existuje možnost navázání styků a budování vztahů. „Ano, ztratili území, ano, lidé učinili takovou volbu, nikdo ale nechtěl spalovat mosty, všichni je chtěli jen budovat, a proto je zcela nepochopitelné, proč to takto komentují,“ podotkla Zacharovová.

Poznamenala, že ukrajinská propaganda bude tvrdit, že to všechno bylo naplánováno, že to nebylo doopravdy, že sem lidi nahnali, že to nikdo nechtěl, že všechno bylo přes sílu.

„Předtím ale tytéž lidé tvrdili, že žádný most nebude, že to není možné psychologicky, že je to nesmysl, že je to jen počítačová grafika, že všechny fotografie jsou zfalšované, vyhledávali jakési nesoulady na videozáznamech, snažili se dokázat, že je to produkt ruské propagandy. Teď už je ale vidět, že most stojí,“ dodala Zacharovová.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.