Ukrajinci hodlají využívat Krymský most po „navrácení“ poloostrova Kyjevu. Tento názor vyslovil v éteru televize 5. kanál ukrajinský a ruský novinář Matvej Ganapolskij. „Budují dnes Krymský most. Děkujeme. Až bude Krym zase ukrajinský, budeme přáteli a budeme spolu využívat tento most,“ řekl novinář.

[wp_ad_camp_2]

Ganapolskij poznamenal, že nevidí žádný problém ve výstavbě mostu, poněvadž ho staví Rusko za vlastní peníze. „Ať (pozn. budují) ne za naše prostředky, ale za svoje,“ dodal novinář.

Tyto plány ohledně Kerčského mostu nebyly zveřejněny poprvé. Jeden z vůdců Medžlisu krymsko-tatarského národa (extremistická organizace zakázaná v Rusku) Lenur Isljamov například prohlásil, že extremisté hodlají „udělat všechno“, aby zabránili dopravě po Krymském mostu. Isljamov navrhl zejména registraci všech dopravních prostředků, jež projedou po mostu, a zavedení sankcí proti lidem, kteří se takovým způsobem dostanou na území Krymu.

Matvej Ganapolskij je moderátor rozhlasové stanice Echo Moskvy, který se v roce 2014 přestěhoval do Kyjeva a získal ukrajinské občanství.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.