Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Finanční podpora
Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.
Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.
Náměstkyně ministra zahraničí USA Nulandová přiznala provádění experimentů s biologickými zbraněmi na Ukrajině

Během slyšení v Senátu byla náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová dotázána, zda na Ukrajině existují chemické nebo biologické zbraně. Nulandová uvedla, že na Ukrajině zařízení pro biologický výzkum jsou a Kyjev a Washington nyní pracují na tom, aby se materiály nahromaděné tam nedostaly do rukou ruských sil.
„Ukrajina má zařízení pro biologický výzkum. Obáváme se, že se nad nimi mohou ruské jednotky pokusit převzít kontrolu, takže pracujeme s Ukrajinci na tom, jak zabránit tomu, aby se některý z těchto výzkumných materiálů dostal do rukou ruských sil, “odpověděla Nulandová.
Ruské ministerstvo obrany dříve uspořádalo prezentaci, z níž vyplývá, že Spojené státy vydaly více než 200 milionů dolarů na provoz biologických laboratoří na Ukrajině, které se účastnily amerického vojenského biologického programu.
Ruská federace v souvislosti s fakty o vojenských biologických aktivitách USA na Ukrajině nevylučuje zahájení konzultačního mechanismu podle Úmluvy o zákazu biologických a toxinotvorných zbraní (BTWC), uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lizqian v komentáři k informacím o biologických laboratořích financovaných USA na Ukrajině vyzval USA, aby objasnily své biologické militarizační aktivity doma i v zahraničí.
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.