Současná doba mne evokuje k napsání článku, který se týká téměř každého člověka, kdo nějakým způsobem uvízl v marasmu dnešních událostí a nevidí světlo na konci tunelu. Žijeme si velmi slušně a úroveň našeho života se vůbec nedá srovnávat s úrovní, jež měl život našich předků. Nebo snad ano? Bohužel, ve všech obdobích lidského života je člověk konfrontován s různými emocemi, na které pak musí nebo alespoň si myslí, že musí reagovat a dostává se mnohdy do nezáviděníhodných situací.

Nejinak je tomu i dnes, kdy mnoho lidí prochází jakousi clonou intenzívního strachu. Ačkoliv strach občas zmizí, později se opět ukáže a s lidskou psychikou si nesmyslně zahrává. Víte, že strach je nám velmi blízký a patří k našim základním emocím, kterými člověk disponuje? Chybička se však vloudila v podobě chronického strachu, který není jako ten původní, jež nás měl upozornit a ochránit před nebezpečím ohrožení života. Nyní si téměř každý člověk realizuje svůj strach na základě informací, které má například z médií.

A jsme u meritu věci. Pokud někdo vlastní například internetový kanál, noviny, televizi nebo jiné informační zdroje, může jich využít i destruktivním způsobem, což se v poslední době děje snad na celém světě. Tím, že lidem bude podsouvat informace, které v nich vyvolávají strach, stává se jejich manipulátorem, neboť pouze on má „lék“ na vyřešení té negativní informace, kterou vyslal. Strach však mezitím napáchá v psychice jednotlivců velké škody. To ostatně vidíte i dnes, jak se lidé chovají sami k sobě, ale i k svému okolí.

Proč to tak je? Strach, který se kumuluje uvnitř člověka se chová jako rozpínající se plyn v uzavřené nádobě. Člověk pak jednoduše potřebuje upustit ventil, ale málokdo si uvědomuje, že má vlastně psychický problém a ten ventil upouští způsobem, který mu přijde nejvhodnější. Někdo se obrátí proti lidem, kteří mají například jiný názor, protože v dotyčném člověku strach vyvolává pocit, že každý, kdo nesdílí jeho momentální rozpoložení je nepřítel. Proto vidíte na sociálních sítích tolik svárů a nepříjemných výměn názorů. Je to pouze o těch, kteří útočí, protože jsou paralyzováni strachem.

Z tohoto důvodu je třeba svůj strach přijmout a uvědomit si, že není vůbec třeba ho akceptovat. Jednoduše, pokud máte z něčeho strach, řekněte si, co s tím můžete v tuto chvíli udělat. Pravděpodobně vám přijde informace, že nic. V tom případě si jednoduše řekněte, že přijímáte svoji situaci takovou, jaká je a předejte ji Vesmíru. Tím se zbavíte jakéhokoliv odporu a Univerzum to za vás vyřeší.

Pokračování článku na: https://www.kvantovacesta.cz/clanek/strach-je-skvely-pomocnik-ale-zly-pan

.
S úctou Jirka Lexa
.
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.