Přepisování historie z něhož se zvedá žaludek. Železná Uršula na stopě bílého králíka. Pro hlasovali také čeští eurohujeři. Zde jsou jmenovitě.
Tímhle tempem se dozvíme, že II. světovou válku začalo Československo a Hitler chtěl osvobodit Evropu od Beneše. Evropská unie pod vedením Německa pokračuje v horečném přepisování historie. Jako by mělo Německo pocit, že se nejprve musí očistit, aby mohlo vést IV. říši.
[wp_ad_camp_2]
Německu se pod vlajkou Přepisujeme historii “zusammen” podařilo propašovat v Evropském parlamentu odhlasování usnesení “Společný návrh usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“, které je výsměchem 60 milionům mrtvých za II. světové války, kterou rozpoutalo nacistické Německo a nikdo jiný.
Anšlus. Hitler obsazuje Rakousko, 12. března 1938
Po nástupu bývalé německé ministryně obrany Uršuly von der Layen do funkce vrchní protektorky EU lze očekávat, že ještě přitvrdí. Cílem je přestavět historické skutečnosti tak, aby platila na první pohled nesmyslná věta: “Německo začalo II. světovou válku společně s Ruskem.”
To přece nejde, napadne našince. Jako že Achilles nedožene želvu? Ale ano, všechno jde. Celý trik spočívá v tom, že se vytrhne z kontextu detail, který se pak vydává za celek, některé momenty se zamlží, jiné zdůrazní, kde je kulička? – A je to! Trik je hotov!
Jasná fakta
Víme, že II. světová válka začala tak, že Hitler napadl Polsko 1. září 1939. Německé agresi proti Polsku předcházely dvě významné události, kterými si Hitler připravil cestu k ovládnutí Evropy (světa). Mnichovská dohoda (30. září 1938) a Smlouva o neútočení se Sovětským svazem (23. srpna 1939).
Dalo by se se hnidopišsky diskutovat o tom, zda II. světová válka začala už obsazení Rakouska (Anšlus) 12. března 1938. Nebo obsazením Sudet po Mnichovské dohodě v říjnu 1938, ale…
[wp_ad_camp_2]
V datech je to takto:
1938, 12. března: Obsazení Rakouska (Anšlus)
1938, 30. září: Mnichovská dohoda a obsazení Sudet (Československo)
1939, 16. března: Vyhlášen Protektorát Čechy a Morava
1939, 23. srpna: Smlouva o neútočení se Sovětským svazem (tzv. dohoda Ribbentrop – Molotov)
1939, 1. září: Německá invaze do Polska
Vytvořit z těchto faktů verzi, že II. světovou válku začal Hitler společně se Stalinem, je úplná pitomost. Jde o pokus o hysterické přepisování historie, snahu Německa se očistit, aby se lépe vládlo.
Německo útočí na Sovětský svaz, 1941.
Pro přepisování historie hlasovali tito europoslanci ČR:
Martina Dlabajová (za ANO), Martin Hlaváček (za ANO), Dita Charanzová (za ANO), Ondřej Knotek (ANO), Ondřej Kovařík (za ANO), Radka Maxová (ANO), Evžen Tošenovský (ODS), Alexandr Vondra (ODS), Veronika Vrecionová (ODS), Jan Zahradil (ODS), Markéta Gregorová (Piráti), Marcel Kolaja (Piráti), Mikuláš Peksa (Piráti), Luděk Niedermayer (TOP 09), Jiří Pospíšil (TOP 09), Stanislav Polčák (STAN), Hynek Blaško (SPD), Ivan David (SPD), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
Proti přepisování historie hlasovala jen europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM).
Příští volby do Evropského parlamentu jsou v roce 2024.
[wp_ad_camp_2]
Pro úplnost je třeba dodat, že Smlouva Německa se Sovětským svazem o neútočení (tzv. dohoda Ribbentrop – Molotov) 23. srpna 1939 byla klíčovým momentem ne pro začátek, ale pro ukončení války. Dala Sovětskému svazu odklad, tedy čas se vyzbrojit. Součástí (podmínkou) této dohody bylo rozdělení Polska. Hitler pak napadl Sovětský svaz v roce 1941, ale ten už měl sílu se ubránit.
V říjnu 1941 uhájil Sovětský svaz Moskvu, v únoru 1942 Stalingrad, v srpnu 1943 Sovětský svaz otočil vývoj války v bitvě u Kurska. Vylodění v Normandii, kdy se konečně na Stalinovu výzvu přidali i Spojenci, bylo až v červnu 1944, když už Němci ustupovali a válka byla v podstatě rozhodnutá.
Zdroj: AF
Že si komunisti a nacisti v r. 1939 rozdělili Evropu mezi sebe může zpochybňovat akorát idiot. Autorovi článku bych doporučil, aby si obrátil listy v kalendáři, rok 1988 je už dávno pryč a pohádkám o hodných komunistech dnes už věří opravdu jenom levicoví aktivisti a nesvéprávní hlupáci
https://www.youtube.com/watch?v=vCef2xz4p10
…nóóóo tak sme sa dostali do doby, keď dejiny sa zisťujú nie objektívnym poznávaním minulosti, ale politickým hlasovaním v parlamente…………. :(
parlametnu EU teraz vyvstávajú nové ťažké výzvy a úlohy, ako napr. zmeniť hlasovaním fyzikálne zákony :))
„Neviem“ prečo sa tu zamieňajú za sovietov Rusi. Faktom je, že z hľadiska možného útoku na ZSSR sa sovieti snažili kontrolovať aj cudzie územie. Poľsko zásadne odmietalo spoluprácu so ZSSR proti Hitlerovi. Teda – na jeho území nemohli vybudovať spoločnú obranu. Briti odmietali s Poľskom zmluvu o spoločnej obrane, pokiaľ ju neuzatvorí aj so ZSSR – lebo išlo o reálne rozloženie síl a vieme, ako dostávala Británia na frak v začiatkoch vojny. Faktom je, že po obsadení ČSR sa Nemecko navyše kvalitne dozbrojilo a ako prvé sa snažilo získať naše zlaté zásoby. Vpád ZSSR do Poľska bol tiež vecou vybudovania územného obranného predpolia – tzv. rumunské predpolie – neskôr súčasť Ukrajiny.. Tieto strategické ofenzívne plány pre protiútok ZSSR boli zmarené prepadom ZSSR a absolútnym nedostatkom veliacich dôstojníkov po „Stalinovych“ čistkách, ktoré začali 1937 a pri ktorých si židoboľševici vybavovali účty s každým nepohodlným. WW2 bola len pokračovaní WW1, ktorú začalo Wall Street a jej anarchisti. Týmto smerom však nikto dejiny neprepisuje.
https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/337839-rusko-finska-vojna-jeden-z-dosledkov-paktu-ribbentrop-molotov/
„Zimná vojna (fín. talvisota) alebo fínsko-sovietska vojna bol ozbrojený konflikt medzi ZSSR a Fínskom, súčasť druhej svetovej vojny. Vypukla 30. novembra 1939, keď ZSSR bez vyhlásenia vojny napadol Fínsko, za čo bol v decembri vylúčený zo Spoločnosti národov. Vojna skončila prímerím 13. marca 1940. Fínsko bolo prinútené odstúpiť rozsiahle územia (Rybársky polostrov, Ladožskú Karéliu a Karelskú šiju). Nepresvedčivý výkon Červenej armády v tejto vojne viedol k prudkému prepadu jej prestíže a presvedčil Hitlera, že ZSSR ľahko porazí. Na druhej strane Červená armáda tak dostala šancu vykonať určitú reorganizáciu a nápravu niektorých chýb. Navyše na poste komisára pre obranu nahradil Klimenta Vorošilova Semion Timošenko, čo Červenej armáde veľmi prospelo. “
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zimn%C3%A1_vojna
https://svet.sme.sk/c/20260419/rusky-najvyssi-sud-poprel-ze-spolu-s-nacistami-vpadli-do-polska-aj-sovieti.html
https://magazin.pluska.sk/spektrum/foto-vpadu-polska-uplynie-80-rokov-ako-prebiehal
„O tom, že Sovietsky zväz vojensky vstúpil na územie Poľska dňa 17. septembra 1939, niet žiadnych pochybností. Tento vojenský postup ZSSR vyplýval z tajného protokolu k zmluve o neútočení medzi Nemeckom a ZSSR, v ktorom si obidva štáty rozdelili sféry vplyvu v stredovýchodnej a východnej Európe (explicitne sa v protokole píše o Fínsku, Litve, Lotyšsku, Estónsku a Poľsku). V poľskej historiografii preto býva dôsledok realizácie tajného protokolu označovaný aj ako štvrté delenie Poľska.“
https://www.topky.sk/cl/11/1574197/Historik-o-nebezpecnom-prekrucani-dejin–Utok-ZSSR-na-Polsko-po-dohode-s-nacistami-je-holy-fakt-
https://www.hrnko.sk/2009/02/28/madarsky-vpad-na-vychodne-slovensko-v-marci-1939-alebo-tiez-mala-vojna/
https://refresher.sk/37030-Mala-vojna-Agresia-Madarov-a-nasledne-zabratie-znacneho-uzemia-Slovenskeho-statu
„Výmena telegramov medzi Tisom a Hitlerom otvorila cestu rokovaniam vo Viedni o ochrannej zmluve medzi slovenskými a nemeckými predstaviteľmi na čele s Tisom a Hitlerom. Vzhľadom na to, že deň pred začatím týchto rokovaní, 16. marca 1939, Hitler odmietol návrhy časti svojej suity (OKW, Ribbentrop) na okamžité rozdelenie Slovenska medzi Nemecko, Poľsko a Maďarsko a predbežne zotrval na zachovaní existencie „samostatného“ slovenského štátu – predložil Hitler Tisovi vo Viedni veľmi opatrne požiadavku na odtrhnutie týchto území od Slovenska[7] Tisova delegácia však veľmi rýchlo pochopila, o čo ide, a takúto požiadavku odmietla. Pred Národným súdom J. Tiso o Hitlerovom návrhu vypovedal, že pochopil, „že ide vlastne o zbavenie suverenity tejto čiastky Slovenska, ktorá mala byť pod tou zónou, a fakticky by to znamenalo pričlenenie tejto čiastky Slovenska k nemeckej ríši. Malo to siahať až po Váh. Podľa neho sa tu mali budovať veľké opevnenia a pozemky pre tieto opevnenia mali byť vyvlastnené v prospech ríše. Naše úrady v tejto čiastke Slovenska boli by síce ostali, ale mali sa riadiť podľa nemeckých vojenských predpisov[8]“. Ľudáci, ktorí boli obviňovaní zo straty území okupovaných Maďarskom a Poľskom, nemohli pripustiť ďalšie, tak podstatné oklieštenie slovenského územia, ak si chceli zachovať svoju tvár pred slovenskou verejnosťou.“
https://www.hrnko.sk/2008/03/22/rokovanie-o-ochrannom-pasme-a-zatiahnutie-slovenskeho-statu-do-vojny-s-polskom/
Československo-polský spor o Těšínsko
“ Bilancí války bylo 53 mrtvých (jiné údaje hovoří o 44) a 124 raněných na československé straně, na polské straně padlo 92 vojáků a 855 bylo raněno. Mezi bojujícími státy bylo podepsáno příměří a 26. února 1919 se československá vojska stáhla na demarkační linii stanovenou v Paříži. O rozdělení Těšínska pak bylo definitivně rozhodnuto v červenci 1920. Vytyčení nové hranice bralo v úvahu spíše ekonomické argumenty – železnice zůstala na čs. území, stejně jako uhelná pánev.
Spokojen však nebyl nikdo a obě strany toto rozhodnutí chápaly jako křivdu. V říjnu 1938, poté co československá vláda přijala mnichovský diktát, připadlo Těšínsko opět Polsku a následně se po jeho napadení stalo součástí nacistického Německa. Po druhé světové válce se hranice vrátily do předmnichovské podoby, československo-polský spor o Těšínsko však ukončila až smlouva podepsaná ve Varšavě 13. června 1958, která začala platit v únoru 1959.
Sedmidenní konflikt mezi Československem a Polskem ale i po sto letech vyvolává emoce. Polští historici například poukazují na údajné krutosti českých vojáků a surové popravy zajatců, odporu vyvolala na podzim 2012 mezi některými Poláky i instalace pomníčku Josefa Šnejdárka. U Bystřice nad Olší jej vybudovala Československá obec legionářská, opakovaně jej ale poničili neznámí vandalové.“
https://www.idnes.cz/technet/pred-100-lety/sedmidenni-valka-tesinsko-jitrit-emoce-az-do-soucasnost.A190121_171814_pred-100-lety_heli
stydím se za EU..
Sákryš, to abych vrátila školné, když s EU nesouhlasím. Nebo že by měli vrátit školné poslanci? Chudáci děti, co se to mají učit, už se zřejmě začínají přepisovat učebnice.
Špatné je, že naši poslanci jinak mluví doma, a jinak hlasují v Bruselu. Je to dáno tím, že v Evropském parlamentu jsou zařazeni do nějaké frakce, a za tu musí “ jednomyslně “ hlasovat, což demokracii moc nepřidá. To samé vidíme i u nás v parlamentu. Takže, bližší košile, nežli kabát.
Nemám obavy, že k přepsání dějin nakonec dojde. To co se dnes děje v Německé spolkové republice , směřuje k vyhlazení německé rasy a nahrazení jinou rasou. Sami němci si si to plánují a jsou z toho nadšení.
Všechno to již bylo řečené kardinálem Judasem.
pavel
https://www.youtube.com/watch?v=b2M5DRu4lC8
Tady je mame Ruske Kosmosfery,ktere již mnoho krat zabranili napadeni a zničeni Ruska.
Jen prechodny stav.
Nakonec to bude tak, ze valku zacal Stalin a Hitler hrdine branil Polsko.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=506&v=6Kd7GphN9Xo&feature=emb_logo
A copak miloucke Polsko? To zacalo valku obsazenim tesinska.
Nakonec se dozvíme, že nás osvobodil Hitler. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Je to nechutné. S úsměvem hlasují naši slavní poslanci v EU a připravují se na přijetí zrušení Benešových dekretů příští rok jak to už oznamuje Seehofer. Vždyť jsou za to královsky placení.