Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Nejnovější zprávy z Paříže od našeho dopisovatele. Paříž v obležení

…..díky našemu čtenáři Vám přinášíme nejnovější datat o tom, co se v Paříži dělo a co je asi připraveno. Děkujeme….

23:27

 

Dnešný deň je Paríž, ako aj veľa ciest v rôznych častiach Francúzska v obliehaní občianskeho hnutia, ktoré je známe pod názvom „gilets jaunes“ žlté vesty. Toto voľné hnutie začalo pred niekoľkými dňami mobilizáciou obyčajných ľudí proti plánovanému zvyšovaniu daní za pohonné hmoty vo Francúzsku. Geniálny nápad stále menej populárneho prezidenta Macrona sa stretol s čoraz širšími protestmi ľudí v celom Francúzsku. Hnev obyčajných ľudí je tentoraz nasmerovaný na blokáciu ciest a hlavných cestných dopravných uzlov. Viac menej s úspechom a veľkou podporou u zvyšku národa sa im tieto aktivity darí držať pri živote už niekoľko dní.

Samozrejme všetky hlavné média o nich informujú len čiastkovo alebo radšej vôbec. Asi aby to nenapadlo aj ľudí v iných štátoch združenia EÚ. V duchu neinformovania prebieha aj dnešný deň. Od desiatej ráno je blokovaný Paríž na všetkých hlavných bodoch. Hlavná a najslávnejšia ulica Champs-Elysées je blokovaná v celej svojej dĺžke. Na tejto ulici, ktorá bola plánovaná ako hlavný bod plánovaných protestov sa od rána vytvárajú barikády, ktoré účastníci zapaľujú a znova vybudovávajú podľa toho, ako im ich Polícia búra. Počas celého dňa sa premiestňuje polícia z horného konca na dolný a demonštranti po ulici a bočných uliciach v strede tejto hlavnej ulice paríža. Okolité stavby sa stali materiálovou základnou pre budovanie barikád. Polícia postupuje veľmi opatrne, aby neprišlo k priamemu stretu čo je pochopiteľné lebo by to mohlo spustiť zase divoké noci a dni ako v nedávnej minulosti.

[wp_ad_camp_2]

Dnešný deň je ako stvorený na propagandu. Počas celého dňa sledujem stanicu BFMTV, ktorá vytvorila špeciál s názvom „Veľké napätie na Champs“. V predpoludňajších hodinách si mysleli, že to bude akcia doobedia čomu zodpovedali aj komentáre, ktoré hovorili ako rýchlo polícia dokáže zasiahnuť a spraviť poriadok. V poobedňajších hodinách, keď sa dav začal zväčšovať a napätie nepoľavovalo začala tá pravá propaganda! Vytiahli zostrihaný telefonický rozhovor s Marie Le Pen predsedníčkou Front National pravicovej strany, ktorá je hodnotená ako extrémna pravica, že spôsobila túto demonštráciu neporiadku a aktívneho odporu výzvou na účasti na ohlásených demonštráciách. Snažili sa tých čo stavajú barikády popísať ako pravicových radikálov, čo však muselo byť nakoniec zmenené na !!! kombináciu pravico-ľavicových orientovaných demonštrantov !!! (niečo také dosť nepredstaviteľné, ako spolu bojujú na barikádach, ale propaganda v štúdiu dovolí všetko!. V podvečerných hodinách, keď museli vymeniť reportérov a hostí priznáva aj BFMTV, že na Champs-Elysées sú ľavicový radikáli, ktorí zneužili toto ľudové vzplanutie a začali praktikovať svoje postupy na boj v mestskom prostredí. Horiace barikády sú ich základom z príručiek ako začať boj. Čo je zvláštnosťou počas dňa nebol rozbitý ani jeden výklad na tejto ulici, čo je celkom nová vec! Napriek prichádzajúcemu večeru napätie nepoľavuje a výmena dlažobných kociek a slzotvorných granátov medzi demonštrantami a políciou pokračuje. Uvidíme čo nás čaká v noci. Paríž môže začať horieť spravodlivým hnevom!

Dnešný deň je podľa odhadov v uliciach a na cestách po celom Francúzsku približne 25000 tisíc ľudí. To je len odhad vládnych predstaviteľov, ktorý sa snažia celé toto ľudové vzplanutie potlačiť aspoň, takýmito klamstvami, aby vedeli ostatný, že to upadá. Dnešný deň v Paríži však bol práve opakom. Neohlásená akcia, úradmi vlastne zakázaná prilákala do Paríža cez 3000 ľudí (zase policajný odhad).

Veľa ciest zostáva čiastočne blokovaných. Niektoré diaľničné mýtne stanice sú s časti blokované a prejazd cez zvyšné je bezplatný, aby sa napätie nezvyšovalo ešte aj zápchami, ktoré sú tak neobľúbené, ale veľmi časté vo Francúzsku.

Predstava EÚ špičiek, že by takéto akcie vznikli po celej Európe je pre nich nočnou morou. No zatiaľ možno vidieť, že robia všetko preto, aby sa tak stalo a ľudia si zobrali spať kontrolu nad ich krajinami a životmi. Blízka budúcnosť nám ukáže akým smerom sa bude náš ďalší život uberať a tým aj celého „projektu pod názvom Európska Únia“.

Erik Steiner

[wp_ad_camp_2]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál