Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

Související zprávy

 • Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil
  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

 • Zprávy ze světa – 9.9.2023
  Zprávy ze světa – 9.9.2023

  Zprávy ze světa – 9.9.2023

 • CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii
  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

 • Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí
  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

„Nenahraditelná ztráta příležitostí v Rusku.” Campbell shrnul nemilosrdné výsledky ekonomického fóra v Petrohradu pro ČR

Expert na světovou politiku, Rusko a Čínu, Jan Campbell, ve svém novém příspěvku přináší krátký přehled výsledků ekonomického fóra v Petrohradu. Ty totiž podle experta nebyly pro Českou republiku příliš potěšující.

Za poslední čtyři roky se zvýšil počet účastníků fóra o šedesát procent. Nedojde-li k většímu, především vojenskému konfliktu v Evropě, očekávám pokračování tohoto trendu, stejně jako pokračování ignorování fóra představiteli ČR, především po vítězství Milionu chvilek, nerozumějících teoretické, ani praktikované demokracii.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Letošního fóra se účastnilo více než 19 tisíc osob a delegací ze 145 zemí. Z celkového počtu účastníků bylo přibližně 1 300 vedoucích představitelů obchodních a průmyslových společností a mně osobně neznámý přesný počet státníků a politiků ze 110 států světa.

Jak se dalo očekávat, hlavní událostí bylo plenární zasedání v přítomnosti šesti hlav států, 16 představitelů států na úrovni viceprezidentů a předsedů vlád, 57 ministrů a 79 velvyslanců akreditovaných v RF a předsedů Parlamentů. Prezidenti Putin, Si Ťin-pching, Rumen Radev (Bulharsko), Nikola Pašiňan (premiér Arménie), Petr Pellegrini (premiér SR) a generální tajemník OSN António Guterres, abych jmenoval některé, hodnotili aktuální situaci ve světě.

Posuzovaná témata – současná světová hospodářská situace, globalizační model a finanční systém, vše v kontextu absence důvěry, bezohledné konkurence, protekcionismu s pomocí obchodních válek, jednostranného vypovídání smluv a sankcí – nedovolila žádnému státníkovi předpovědět veřejně specifické následky a sdělit praktická řešení, alespoň některých výzev. O to méně bylo možné slyšet nebo číst o představitelných řešeních odpovědných reprezentantů více než 3 500 ruských a zahraničních společností. I zde: největší delegace letošního fóra přiletěla z ČLR. Čítala 1 100 členů.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Pro informaci Milionu chvilek a jako důkaz ignorance představitelů států, kteří se neúčastnili fóra, uvádím krátkou statistiku delegací: USA – 542, SRN – 334, UK – 312, Francie – 249, Japonsko – 219, Švýcarsko – 190, Itálie – 160, Nizozemí – 106 osob. Jak vidno, hlavní podíl v účasti zabezpečily státy, jejichž vlády prodlužují nesmyslné sankce proti RF v přímém kontrastu k zájmu vlastních společností o spolupráci s RF. Co se týče zahraničních medií, jejich zájem byl také veliký. Akreditaci obdržela média z 56 států světa. O mezinárodní hospodářské spolupráci referovalo 4 816 představitelů masových médií (z nichž bylo 813 zahraničních), z 1 299 organizací (z nichž bylo 256 zahraničních).

Za praktický výsledek fóra mluví 745 podepsaných smluv nepodléhající obchodnímu tajemství v celkové hodnotě 45,6 miliard euro a zvýšení počtu oficiálních partnerů fóra na 148.

Z uvedeného mála vyplývá pro ČR praktická nemožnost ukotvení se českých podnikatelů a obchodníků v Indii, o které někteří oficiální představitelé ČR začali snít a mluvit, pokud nespali, zvětšující se ztráta rozpracovaných a nových obchodních příležitostí v ČLR a nenahraditelná ztráta příležitostí všeho možného v RF. Nemožnosti a ztráty dělají z ČR čekatele na Godota. Ten již dávno přišel ve formě anti-Godota.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Dílo S. Becketta (který obdržel roku 1969 Nobelovu cenu za literaturu, kterou odmítl převzít) je psáno formou dialogu, pro který je atypické neustálé opakování otázek a absurdních odpovědí. Práce (Becketta) se synonymy, monotónností a neomaleným vyjadřováním vedoucím až k vulgarismům, se podobá práci současných politiků, moderátorů, expertů a médií trpících rusofobií a sinofobií. Všichni účastníci lokálních diskuzí (o RF, ČLR a zcela jistě dojde i na USA), které odmítám nazývat dialogem, dokazují, jak velký je strach z nepochopení transformace světa a lidského života bez naplnění. Beckett ukázal, že smyslem života je nesmyslné očekávání čehosi a že jediná cesta, jak to vydržet, je zkrátit si jakkoliv čas.

Chci věřit, že odpovědní v politice, obchodu a médiích ČR ukončí hru, jejímž cílem je zabít čas a dovolí zdravému rozumu se účastnit procesu transformace světa.

zdroj: 9

Všímáte si toho pokrytectví západních politiků? Na jednu stranu prodlužují sankce, ti, co mají hlavu strčenou hlouběji v chazarské řiti, chtějí sankce přitvrdit, a na druhou stranu si jezdí na Mezinárodní ekonomické fórum do Petrohradu, aby podepsali obchodní smlouvy. A Česká republika? Ta utře …..  

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře