Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

„Je nevinný, máme nové důkazy.“ Otec pilota Andreas Lubitze, který (údajně) úmyslně navedl stroj do hor, odmítá oficiální verzi

…..jak jsme mnohokráte psali a dali důkazy o velkém podvodu společnosti LH o letu  Germanwings 9525, tentokráte sama rodina Lubitze chce podat důkazy. Mnoho nesrovnalostí ve výpovědích a zároveň důkaz z filmu, který jsme přeložili, asi před měsícem s prokazatelným svědkem, svědčí o jeho nevině….

05:55

tm komentuje: Když se podíváte na trosky letadla, nejeví žádné stopy po nárazu do skal. Letadlo se rozpadlo ve vzduchu nad zemí. Ani místo nárazu nebylo nalezeno…..

‚Je nevinný, máme nové důkazy‘. Otec pilota, který úmyslně navedl stroj do hor, odmítá oficiální verzi

Andreas Lubitz podle vyšetřovatelů může za zřícení letu Germanwings. 
BERLÍN/PRAHA Po dvou letech mlčení se rodina Adrease Lubitze ozvala. Otec sebevražedného pilota, který 24. března 2015 navedl let Germanwings 9525 úmyslě do Alp a zabil všech 150 lidí na palubě, odmítá oficiální verzi vyšetřování. Podle té se jejich syn, sužovaný psychickými problémy, zamkl sám v kokpitu a nastavil autopilota na velmi malou výšku.

Günter Lubitz poslal německým médiím v úterý prohlášení, v které odmítá vinu svého syna Andrease. Důkazy o tom, že se podle něj všechno odehrálo jinak, než tvrdí mezinárodní tým vyšetřovatelů, předloží v pátek na tiskové konferenci. Ta začne v 10.40 dopoledne, přesně na druhé výročí zřícení letu Germanwings 9525.

Havarovaný airbus se při nárazu roztříštil.

„Až dosud všichni věřili teorii, že kopilot, který se dlouho potýkal s depresemi, úmyslně navedl letadlo do hor. A že svůj čin plánoval. My jsme přesvědčení, že to není pravda,“ napsal Lubitz v prohlášení.

Zatím není jasné, jaké důkazy chce Lubitz v pátek předložit. Spolupracuje však s leteckým žurnalistou, který v minulosti psal o vyšetřování toxických výparů na palubách komerčních letadel.

Let Germanwings 9525 z Barcelony do Düsseldorfu se po 10. hodině ráno odmlčel a později začal klesat. Němečtí a francouzští vyšetřovatelé zjistili, že 27letý Andreas Lubitz se po odchodu kapitána na toaletu zamknul v kokpitu a nastavil autopilota na výšku 96 stop – takže navedl letoun k sestupu do země. Lubitz totiž kvůli psychickým problémům chtěl spáchat sebevraždu.

Po nárazu v oblasti francouzských Alp zemřelo všech 150 lidí na palubě – včetně 16 německých školáků, kteří byli na výměnném pobytu ve Španělsku či sedmiměsíčního kojence.

Ze záznamu z kokpitu je jasně slyšet, jak kapitán Patrick Sondenheimer křičí a buší na dveře, později je slyšet, jak se do kokpitu dobývá. Kopilot Lubitz na záznamu mlčí, je ale slyšet jeho dech.

Lubitz se s depresí potýkal dlouhodobě, v roce 2008 musel dokonce kvůli tomu na pokyn lékařů přerušit letecký výcvik. Několik měsíců před tragickým letem chodil k lékařům kvůli problémům s viděním, které však byly podle lékařů jen psychologické. Podle vyšetřovatelů se Lubitz domníval, že kvůli tomu přijde o milovanou práci.

Fakt, že Lubitz senior pořádá tiskovou konferenci na výročí tragického letu, odsoudilo mnoho příbuzných obětí. Považují to za necitlivé a neuctivé. „Naplánovat něco podobného na chvíli, kdy budeme vzpomínat na ty, které jsme ztratili, je pro nás traumatické,“ řekla deníku Bild Marlies Weiergräberová, která přišla o bratra a neteř.

Oblečení cestujících a úlomky letadla shromážděné na místě dopadu.

„Jeho rodiče nerozeznali, že má problém, a nechali ho dál létat. Nyní potřebují pomoc, protože popírají fakta. Snaží se nás provokovat?“ ptal se Klaus Radner, který přišel o dceru, jejího partnera a jejich dítě. „První katastrofou pro nás bylo, že jsme při tragédii přišli o naše milované. Druhou katastrofou bylo, že to někdo udělal úmyslně. Třetí katastrofou je chování Lubitzových rodičů a tahle tisková konference.“

Ve francouzských Alpách uctili památku 150 obětí katastrofy letadla německé společnosti Germanwings.
Dvojice francouzských záchranářů mezi úlomky zříceného stroje společnosti Germanwings.

Lubitzova rodina dosud mlčela, jen na první výročí zveřejnila v novinách vzpomínku na jejich syna. Na přiloženém snímku se Lubitz usmíval, ve vzpomínce se vůbec nemluvilo o ostatních obětech.

„Udělat tiskovku na přesné výročí pádu je nezodpovědné. Z pohledu obětí je to špatné a zřejmě to pro ně bude traumatizující,“ řekl právník Elmar Giemulla, který zastupuje několik rodin obětí.

Zdroj (1)

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře