Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
„Je nevinný, máme nové důkazy.“ Otec pilota Andreas Lubitze, který (údajně) úmyslně navedl stroj do hor, odmítá oficiální verzi
…..jak jsme mnohokráte psali a dali důkazy o velkém podvodu společnosti LH o letu Germanwings 9525, tentokráte sama rodina Lubitze chce podat důkazy. Mnoho nesrovnalostí ve výpovědích a zároveň důkaz z filmu, který jsme přeložili, asi před měsícem s prokazatelným svědkem, svědčí o jeho nevině….
05:55
tm komentuje: Když se podíváte na trosky letadla, nejeví žádné stopy po nárazu do skal. Letadlo se rozpadlo ve vzduchu nad zemí. Ani místo nárazu nebylo nalezeno…..
‚Je nevinný, máme nové důkazy‘. Otec pilota, který úmyslně navedl stroj do hor, odmítá oficiální verzi
Günter Lubitz poslal německým médiím v úterý prohlášení, v které odmítá vinu svého syna Andrease. Důkazy o tom, že se podle něj všechno odehrálo jinak, než tvrdí mezinárodní tým vyšetřovatelů, předloží v pátek na tiskové konferenci. Ta začne v 10.40 dopoledne, přesně na druhé výročí zřícení letu Germanwings 9525.
„Až dosud všichni věřili teorii, že kopilot, který se dlouho potýkal s depresemi, úmyslně navedl letadlo do hor. A že svůj čin plánoval. My jsme přesvědčení, že to není pravda,“ napsal Lubitz v prohlášení.
Zatím není jasné, jaké důkazy chce Lubitz v pátek předložit. Spolupracuje však s leteckým žurnalistou, který v minulosti psal o vyšetřování toxických výparů na palubách komerčních letadel.
Let Germanwings 9525 z Barcelony do Düsseldorfu se po 10. hodině ráno odmlčel a později začal klesat. Němečtí a francouzští vyšetřovatelé zjistili, že 27letý Andreas Lubitz se po odchodu kapitána na toaletu zamknul v kokpitu a nastavil autopilota na výšku 96 stop – takže navedl letoun k sestupu do země. Lubitz totiž kvůli psychickým problémům chtěl spáchat sebevraždu.
News: Autopilot was manually changed from 38,000ft-100ft (ADS-B/ModeS data)
via @flightradar24 #Airlivenet pic.twitter.com/40S6hg5dbK— Polly Rodgers (@PollyR_Aviation) 26. března 2015
Po nárazu v oblasti francouzských Alp zemřelo všech 150 lidí na palubě – včetně 16 německých školáků, kteří byli na výměnném pobytu ve Španělsku či sedmiměsíčního kojence.
Ze záznamu z kokpitu je jasně slyšet, jak kapitán Patrick Sondenheimer křičí a buší na dveře, později je slyšet, jak se do kokpitu dobývá. Kopilot Lubitz na záznamu mlčí, je ale slyšet jeho dech.
Lubitz se s depresí potýkal dlouhodobě, v roce 2008 musel dokonce kvůli tomu na pokyn lékařů přerušit letecký výcvik. Několik měsíců před tragickým letem chodil k lékařům kvůli problémům s viděním, které však byly podle lékařů jen psychologické. Podle vyšetřovatelů se Lubitz domníval, že kvůli tomu přijde o milovanou práci.
Fakt, že Lubitz senior pořádá tiskovou konferenci na výročí tragického letu, odsoudilo mnoho příbuzných obětí. Považují to za necitlivé a neuctivé. „Naplánovat něco podobného na chvíli, kdy budeme vzpomínat na ty, které jsme ztratili, je pro nás traumatické,“ řekla deníku Bild Marlies Weiergräberová, která přišla o bratra a neteř.
„Jeho rodiče nerozeznali, že má problém, a nechali ho dál létat. Nyní potřebují pomoc, protože popírají fakta. Snaží se nás provokovat?“ ptal se Klaus Radner, který přišel o dceru, jejího partnera a jejich dítě. „První katastrofou pro nás bylo, že jsme při tragédii přišli o naše milované. Druhou katastrofou bylo, že to někdo udělal úmyslně. Třetí katastrofou je chování Lubitzových rodičů a tahle tisková konference.“
Lubitzova rodina dosud mlčela, jen na první výročí zveřejnila v novinách vzpomínku na jejich syna. Na přiloženém snímku se Lubitz usmíval, ve vzpomínce se vůbec nemluvilo o ostatních obětech.
„Udělat tiskovku na přesné výročí pádu je nezodpovědné. Z pohledu obětí je to špatné a zřejmě to pro ně bude traumatizující,“ řekl právník Elmar Giemulla, který zastupuje několik rodin obětí.
Zdroj (1)