…..začátek konce lidstva asi začal. Proto si politikové zakázali používat v Bruselu 5G. Chápete celý proces????

19:54

Zapomínají, že se tomu také nevyhnou, pokud nebudou bydlet pod zemí….

Americká nosná raketa Falcon 9 na oběžnou dráhu úspěšně odpálila 60 mini satelitů určených na vybudování globální sítě internetového pokrytí systému Starlink.

Vypuštění proběhlo na kosmodromu NASA z Mysu Canaveral na Floridě 23. května 22:30 místního času (24. května 04.30 evropského času).

 

 

Celková hmotnost nákladu vypuštěného na oběžnou dráhu s nosnou raketou Falcon 9 je 18,5 tun.

Osm a půl minuty po startu první stupeň rakety Falcon 9 úspěšně řízeně přistála na automatické plovoucí platformě u pobřeží Floridy. Hodinu po startu ve výšce 440 kilometrů se satelity systému Starlink oddělily od rakety.

Satelity Starlink odpálené na oběžnou dráhu jsou první z plánovaných k vytvoření obrovské sítě, která umožní poskytnout obyvatelům Země širokopásmové připojení k internetu v každém koutě planety.

[wp_ad_camp_2]

Podle plánu budou všechny z nich (přes 11 tisíc) odpáleny na oběžnou dráhu po roce 2020.

Šéf společnosti SpaceX Ilon Musk na své stránce na Twitteru informoval, že všech 60 satelitů se připojilo k internetu.

„Všech 60 satelitů Starlink je online,“ napsal Musk.

Starlink byl vynalezen v roce 2015 společností SpaceX, která patří podnikatelovi Ilonu Muskovi. Projekt zahrnuje umístění na nízké stacionární oběžné dráze Země seskupení ve složení více než 11 tisíc satelitů. Realizace první etapy projektu a odpálení 800 satelitů při počtu zaměstnanců společnosti 1,2 tisíc lidí vyžaduje investice 3,5 miliard dolarů. Podle hodnocení SpaceX bude umístění na oběžné dráze všech 11 tisíc satelitů a jejich uvedení do provozu stát 10 miliard dolarů.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.