Podle zjištění španělského periodika El Pais ze 13. ledna 2019 (článek El exilio iraní financió el 80% de la campaña de Vox de 2014», Joaquín Gil y ‎José María Irujo) získala politická strana Vox-Andalusia nejméně 800 000 eur od teroristické skupiny Lidoví Mudžahedíni (MEK), aby financovala svou účast v evropských volbách v roce 2014.

El País sice identifikuje způsob, jakým Vox-Andalusia získává peníze od Lidových Mudžahedínů, ale nevyjasňuje plně význam této skutečnosti.

Na konci diktatury Shaha Mohameda Reza Pahleviho byli Lidoví mudžahedíni íránskou marxistickou organizací. Ale postupně se v průběhu času stali sektou ve službách Izraele a Spojených států, a naopak zcela v rozporu s antiimperialistickým režimem islámských revolucionářů.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Zakladatel sekty, Massud Rayavi, utekl po zorganizování masakru spáchaného proti islámské vládě dne 28. června 1981 do Francie.

Ve Francii Rayavi získal ochranu tehdejšího francouzského prezidenta Francoise Mitterranda, který bombardoval tajně Írán, ale později byl vyhoštěn ze země následujícím premiérem Jacquem Chiracem.

Lidoví Mudžahedini se pak, uprostřed válečného konfliktu vedeného proti Íránu Saddámem Husajnem stáhli do Iráku, a stali se námezdními vykonavateli „špinavých prací“ pro Husajnův režim, akceptujíce dělat vše, co se bezpečnostním orgánům Saddáma Husajna dělat nechtělo.

Když Spojené státy nakonec svrhli Sadáma Husajna, CIA váhala s rekvalifikací Lidových Mudžáhedínů, kteří se nakonec specializovali na organizování a provádění teroru proti civilnímu obyvatelstvu v Íránu a zapojili se do kampaně atentátů proti íránským nukleárním vědcům.

V roce 2013 Albánie dokonce souhlasila s vytvořením celého města, ve kterém by bylo ubytováno 3 000 až 4 000 Lidových Mudžahedínů poblíž albánského hlavního města, Tirany.

Lidoví Mudžahedíni v současné době provádí kybernetické útoky proti zájmům Íránské islámské republiky. Podle albánské tiskové zprávy nemá dokonce ani místní policie přístup k místu, kde jsou soustředěni v Albánii a kde žije mnoho členů této sekty prakticky v podmínkách otroctví.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Financování španělské politické formace Vox těmito teroristy je pravděpodobně součástí investic Izraele do politických stran klasifikovaných v Evropě jako krajní pravice. Cílem je odvrátit tradiční averzi těchto formací proti Židům, aby je namířili proti muslimům.

Alejo Vidal-Quadras (na fotografii vlevo), bývalý člen Lidové strany Katalánska (p.př.: Partido Popular je strana bývalých frankistů) a viceprezident Evropského parlamentu až do roku 2014, vytvořil Vox – Andalusía v roce 2013, po své návštěvě – jako europoslanec – v táboře Lidových Mudžahedínů v Ashrafu (Irák), když teroristické skupině předsedala paní Maryam Radyavi (vpravo na fotografii).

Tento španělský politik se podílel na nejméně 10 ročních setkání, které pořádali Lidoví Mudžahedíni ve městě Villepinte (Francie), kde byl nejméně jednou přítomen bývalý španělský socialistický premiér José Luis Rodríguez Zapatero. A před nedávnem byl Vidal-Quadras přítomen na těchto výročních zasedáních teroristů s americkými politiky Ruddy Giulianim a Johnem Boltonem, současným poradcem pro národní bezpečnost v Bílém domě.

Podle El Pais, převod peněz španělské politické straně Vox Andalusía od Lidových Mudžahedínů byl zorganizován Alejo Vidalem-Quadrasem, kterýse po té stal prezidentem Voxu.

Vidal-Quadras, který odstoupil po své porážce v evropských volbách v roce 2014 prohllásil, že informoval svého nástupce a současného prezidenta strany Vox, Santiago Abascala, o původu tohoto financování.

Zbývá vyjasnit, zda bylo toto financování zachováno i po roce 2014.

pro tadesco přeložil Pedro | zdroj: voltairenet.org

Kdopak asi financuje české politické strany?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.