Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Přejeme všem krásné dny
    Přejeme všem krásné dny

    Přejeme všem krásné dny

  • Lidé bez duše se nemohou probudit
    Lidé bez duše se nemohou probudit

    Lidé bez duše se nemohou probudit

  • Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi
    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

  • Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá
    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

Související zprávy

  • Slavná vánoční píseň je o něčem jiném, než si lidé myslí
    Slavná vánoční píseň je o něčem jiném, než si lidé myslí

    Slavná vánoční píseň je o něčem jiném, než si lidé myslí

  • Trump song: Jsem bojovník
    Trump song: Jsem bojovník

    Trump song: Jsem bojovník

  • Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska
    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

  • Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku
    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

Oblohu nad Vysočinou propaluje výkonný laser. Letadla se musí vyhýbat. Zajímavé, zajímavé přesně takový laser je vidět nad Jemenem

…..no vrátím se z cest a co nenajdu v novinách. Zajímavý článek o zeleném laseru, který údajně nad vysočinou měří nějaké hodnoty AEROSOLOVÝCH LÁTEK, které v atmosféře nemají co dělat. A to do výšky 30 kilometrů????!

10:54
tm komentuje:

Pro správné pochopení toho, co se asi bude odehrávat na planetě Zemi a tento zelený laser je začátek, doporučuji určitě přečíst článek:

I když AEROSOLY v článku vysvětlují jinak, je jasné o čem článek je. Nepřímo tím potvrzují na jedné straně chemtraily a na druhé straně něco jiného. Pravděpodobně mohou být lasery multifunkční a mohou mít i jiné vlastnosti. Lidem pravdu nikdy neřeknou, dle jejich pravidla zatloukat, zatloukat, zatloukat a opět zatloukat. Lasery zelené barvy, které byly rozmítané jako na obrázku níže, jsme viděli nad Jemenem. Pochybuji že v době války v Jemenu, budou  měřit aerosol ve vzduchu. Směšné. Jsou tam od doby, kdy američané zrušili ochranu planety Země a otevřeli ji nejdravější rase ve vesmíru a to ANDROIDŮM a ANIMUSÁKŮM.

Zelené lasery jsou telemetrické lasery, které mají odrazit animusáky nebo nezvané hosty do vesmíru a vygumovat jim paměť. Všechno najdete ve článku ZDE:

V článcích Jemen 1-5 se nachází kompletní vysvětlení a potvrzení skutečností odehrávajících se na planetě Zemi.

Dle posledních zpráv se v Rusku nachází více takových zelených laserů. Asi mají posloužit při možných dějích v době, kdy uvedou CERN na maximální výkon a to v den 23.09.2017. Vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo o pár dní dříve nebo aspoň o den. Pomalu prosakuje na veřejnost, že skutečně ochrana země je zlikvidována a hrozí invaze „mimozemšťanů“, ano mají pravdu androidů a animusáků. Černou rasu nám zde nasadili asi proto, abychom se nezajímali o jiné skutečnosti…..

Bylo by dobré článek rozšířit mezi co nejvíce lidí po netu a hlavně po facebooku. Děkuji Vám všem, kteří čtete stránky tadesca.cz

 
No ale v Jemenu je vlastně chtěli použít nikoliv na měření aerosolu, ale právě na oslnění pirátů velice nebezpečných s jejich bárkami na moři. Tak tomuhle nevěří snad ani malé děti a mohou tomu věřit jenom lidé s amputovaným mozkem. Vidíte že lasery jsou asi „multifunkční“?????
Zde vidíte ty velmi nebezpečné piráty na motorovém člunu!!!!!
A stávají se pány Indického oceánu….. Směšné!!!!
Aha, tak v Jemenu mají zadržet piráty na moři a oslepit je, ale u nás se tím mají měřit aerosoly…..
HA HA HA HA
Ať je tomu jakkoliv, úsudek si udělejte sami. NEMÁM zájem vyvrace novinám „PRAVDU“….

Oblohu nad Vysočinou propaluje výkonný laser. Letadla se musí vyhýbat

26. srpna 2017  15:21
Úzký laserový paprsek protíná každý večer oblohu na okraji Vysočiny. Takzvaný lidar je natolik silný, že se mu musí vyhýbat piloti malých letadel, aby si nepoškodili zrak. Unikátní zařízení sem na přechodnou dobu dopravili vědci ze Špicberských ostrovů, aby pomáhalo měřit obsah aerosolů v atmosféře. Více si přečtěte v reportáži iDNES.cz.

Měření aerosolů v atmosféře pomocí laseru lidar (15. srpna 2017). | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Atmosférická stanice mezi obcemi Křešín a Košetice na Pelhřimovsku se už z dálky připomíná nepřehlédnutelným vysokým stožárem. Kolem budov v areálu je klid, pomalu se stmívá a to hlavní představení se objeví, až padne úplná tma.

Co jsou aerosoly

„Aerosoly jsou vše, co je spojeno s přítomností nějakých částic v atmosféře. Kondenzuje na nich voda a vzniká něco, co si lze zjednodušeně představit jako mlhu, ranní opary nebo smog v zimě. Ovlivňuje to viditelnost v atmosféře a prostupnost slunečních paprsků a může to způsobovat také zdravotní problémy,“ vysvětluje Ivan Holoubek.

Na aerosoly se tak může vázat rakovinotvorný benzo(a)pyren, polétavý prach PM 10 a PM 2,5 nebo další látky, které mohou způsobovat dýchací potíže či poškozovat DNA.

Tehdy se stožár osvětluje výstražnými červenými světly a vedle něj se do výšin táhne štíhlý sloup zeleného světla. Laser dosáhne až do 30 kilometrů a vědcům pomáhá měřit detailní složení aerosolů, které poletují v atmosféře nad Českou republikou.

„Měříme odraz laserového paprsku od částic v atmosféře. Po dopadu se pomocí přesných hodin měří rychlost od vyslání po návrat paprsku. Takto uspořádaný lidar je zaměřený na studium znečištění atmosféry a vlastností látek, které se tam vyskytují,“ říká vedoucí vědecký pracovník Ivan Holoubek z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd.

Výkonný laser původem z Německa přivezli do Křešína vědci ze Špicberských ostrovů v rámci mezinárodního projektu ACTRIS, aby od 15. srpna po dobu jednoho měsíce doplnil stávající měřící zařízení na stanici. Výzkum se zaměřuje vedle aerosolů také na oblačnost, reaktivní plyny a další znečišťující látky přítomné v atmosféře. Měření souvisí s výzkumem změn klimatu a výsledky mohou posloužit i jako podklady pro tvorbu případných mezinárodních úmluv.

Fotogalerie

„Jakýkoliv monitoring má smysl, pokud se dělá dlouho. Zjistí se díky tomu trendy a co se změní, pokud se přijme určitá úmluva nebo zákon. V takovém případě předpokládáme, že se po určitém čase sníží sledované koncentrace látek. Jinak by to nemělo smysl. Monitoring je jakýmsi kontrolním mechanismem,“ vysvětluje Holoubek.

Společně stojíme u základů stožáru, u kterého jsou tři přepravní kontejnery plné měřicích přístrojů. V jednom hučí výkonné pumpy na vzduch, který se sem dostává z různých výškových hladin 250 metrů vysokého stožáru. Z dalšího se do oblohy propaluje laser o frekvenci 10 až 20 Hz.

Technici měří aerosol pomocí výkonného laseru | (1:13) | video: iDNES.cz

Bezletová zóna nad lidarem

Nad námi je vyhlášená bezletová zóna pro malá letadla či rogala, jejichž piloty by mohl silný laser oslnit nebo jim dokonce poškodit zrak, pokud by se podívali na krajinu pod sebou. Větší dopravní letadla nebo stíhačky jsou díky své konstrukci v bezpečí. Oblohu vysoko nad stanicí proto stále křižuje až 300 letadel za den.

Přesto lidar doplňuje malý radar sledující úzkou výseč oblohy okolo paprsku. Pokud se do sledovaného prostoru přiblíží jakékoliv letadlo, lidar se na nezbytnou dobu vypne. „Obvykle to je kolem 10 sekund, než letadlo opustí nebezpečnou oblast,“ dodává technik Vlastimil Hanuš, který se stará o přístroje na stanici. Se zařízením navíc počítá i Řízení letového provozu.

Hanuš nás odvádí k základům stožáru, kde slezeme do velmi těsného výtahu. Technika si dává na čas a za ohromného hukotu nás za pět minut vyveze do 50metrové výšky. Naskýtá se nám pohled na celou meteorologickou stanici i lidar. „Když jedeme až nahoru, trvá to půl hodiny,“ říká s úsměvem.

Pohled na lidar z 50metrové výšky (22. srpna 2017).

Za jasných nocí, jako je tahle, mohou paprsek lidaru rozeznat i lidé ze vzdálenějších obcí, pokud svůj zrak zaměří na prostor vedle atmosférického stožáru. Měření skončí v polovině září, kdy se lidar přesune na další místo mimo Českou republiku.

Zajímavostí je, že stanice umí zachytit látky z velkých vzdáleností. Typickým příkladem je prach ze Sahary. Ale i látky z České republiky mohou doputovat do končin vzdálených až tisíce kilometrů, například do polárních oblastí. „Zachytáváme všechno. Celá směs v atmosféře je velmi rozmanitá a je kombinací toho, co se tam dostává z přírodních zdrojů a z činností člověka,“ podotýká Holoubek.

Stanice u Křešína funguje od roku 1988. Částečně ji provozuje Český hydrometeorologický ústav a svůj podíl zde má také Ústav výzkumu globální změny AV ČR Czech Globe, Ústav chemických procesů nebo Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí Masarykovy univerzity v Brně.

Z vrchu stožáru u Pelhřimova je vidět přes půl republiky | (3:07) | video: iDNES.cz

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lidar-laser-atmosfericka-stanice-kresin-mereni-aerosolu-v-atmosfere-vedci-czech-globe-g4k-/domaci.aspx?c=A170824_111121_domaci_fer

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Atmosférická stanice
Atmosférická stanice
28.8.2017 17:00

Zajímalo by mne, proč si vybrali Česko-Moravskou Vrchovinu?

zdeněk540
zdeněk540
28.8.2017 01:49

A co kdyby „lidé od jinud“ prostě zrealizovali lokální EMP nad Ženevou, silné akorát tak, aby to kompletně zničilo LHC ?
Média nebudou moct říct pravdu, tak to svedou na vědce, že nějakým pokusem udělali EMP a zničili elektroniku v Ženevě (a náhodou) i zařízení LHC….. Třeba by si lidé demostracemi vynutili zákaz znovu-výstavby jakéhokoliv dalšího „LHC“ kdekoliv na světě. A stejně, podle zdrojů na internetu do CERNu vrazili lidi přes 7 miliard CHF, to jen tak někdo neuvolní, aby postavili nový.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Velký_hadronový_urychlovač#Cena
Problém by se tím teoreticky vyřešil a to na hodně dlouho dopředu? Jestli teda nemají nějakou zálohu.

jandera
jandera
27.8.2017 15:56

No tak to lidem na vysočině nezávidím, to se bude měřit a chemtrailovat jako o závod.

Pablo
Pablo
27.8.2017 11:40

No něco na tom bude jelikož sleduji jak letadla tak i sypaní a je faktem že poslední týden lítají ne tedy všechny dosti nízko než je normální.