Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Odvrácení pozornosti od dějů kolem nás! Psychologická operace Pokémon GO
…..ptám se sám sebe. Proč před mnoha lety, když v Japonsku bylo zjištěno jak jsou POKÉMONI NEBEZPEČNÍ, nebyl sériál s podprahovými daty pro děti a mládež zakázán. Vyskakovaní dětí z oken, skákání v děsu pod stůl, gauč, schovávání se pod postel a peřinu jasně naznačovalo, že něco není v pořádku. Byl to test na dětech. Nyní po úspěšném otestování se bude praktikovat na celém lidstvu s dalekosáhlými nezvratitelnými následky…..
10:54
Psychologická operace Pokémon GO
Výraz „chléb a hry“ vyjadřoval přístup římských císařů již v období úpadku Římské říše, když si uvedenými prostředky získávali přízeň lidu. Tu pak využili pro vlastní účely. Proč však pro své účely nevyužít rovnou správně „rozehrané“ (zpravodajské) hry? Tak jako před rokem zachvátila svět mánie Mimoň s celou zednářskou maškarádou, kterou s radostí podpořil i „antifico“ prezident Kiska, letos na nás odevšad vyskakují japonské kapesní příšerky z rozšířené reality (Pokémon je zkratka pro pocket monstra). Termín rozšířená realita označuje reálný obraz doplněný digitálními objekty, jde tedy o zobrazení reality (např. Budovy pořízené fotoaparátem v mobilu) s následně přidanými prvky.
Hra Pokémon GO byla pro veřejnost spuštěna 6. července tohoto roku v USA, ale je již dostupná i u nás. Vyvolává závislost a má dopad na celý smartphone. Nutí uživatele hrát neustále, následkem čehož dochází k narušení jejich osobního i pracovního života. Kromě údajů o své poloze a přístupu ke kameře umožnili hráči Pokémon GO i plný přístup do účtu na Google. Konkrétně šlo například o čtení elektronické pošty, odesílání emailů jménem uživatele, přístup k dokumentům ve službě Google Disk, prohlížení historie vyhledávání a navigací v Google mapách a přístup k soukromým fotografiím. Podle tvůrců hry prý šlo o „chybné požadování plného přístupu“. Objem dat je však i nadále obrovský. Přestože je hra bezplatná, tvůrci vydělávají na dokupování doplňků za virtuální pokémince. Co se týká ochrany soukromí, aplikace se netají tím, že může poskytnout libovolnou získanou informaci o hráči nebo jeho hrajícím dítěti vládě, vymáhací práva nebo soukromým osobám.
Pokémon GO stvořili společnosti Niantic, Nintendo a The Pokémon Company, vlastnící značku Pokémon. Netřeba být šéfem tajné služby, aby si člověk domyslel využití této a podobných mánií na zpravodajské účely. Bývalý generál FSB Alexander Michailov však doslova uvedl pro agenturu RIA Novosti: „Představte si, že tato stvoření se neobjeví v městských parcích, ale v tajných zařízeních, které nováček nebo personál vyfotí svou kamerou sám od sebe. Toto je ideální schéma, se kterým mohou tajné služby sbírat informace. A nikdo by nedával pozor, protože je to takový oblíbený koníček. Nikdo si nemůže být jistý, že voják nebo civilista nevyužije tuto aplikaci v práci … Přestože tajné služby pravděpodobně nespolupracovali na vývoji Pokémon GO, jistě využijí tuto příležitost k získání informací. “
Jako v článku na gawker.com ze dne 11. července uvedla Ashley Feinbergová, společnost Niantic úplnou náhodou založil jistý John Hanke, který také pomohl založit společnost Keyhole (v překladu klíčová dírka). Webová stránka Keyhole je však přesměrována na Google Earth, protože v roce 2004 ji Google získal. Ještě předtím však Keyhole přijal finanční příspěvky od vládou kontrolované venture kapitálové firmy In-Q-Tel. Tyto fondy převážně pocházely z Národní geoprostorovo-zpravodajské agentury (NGA), jejíž prvořadou misí je „shromažďování, analýza a distribuce geoprostorového zpravodajství“. V podnikovém časopise agentury NGA s názvem Pathfinder se píše: „Společnosti získávají informace o zákaznících pomocí sociálních médií, mobilních aplikací a zákaznického softwaru“. In-Q-Tel celkově investuje převážně do společností a výrobků shromažďujících údaje pro zpravodajsko-průmyslový komplex (i do Googlu a Facebooku).
Pokémon GO oficiálně potřebuje souřadnice hráče k tomu, aby ho umístil na mapu, a přístup ke kameře využívá k tomu, aby do jejího záznamu vložil prvky rozšířené reality. Firma Niantic tak má přehled o tom, kde se v reálném čase nacházejí miliony lidí, v jaké společnosti se nacházejí, co se v jejich blízkosti odehrává a kam mají namířeno.
tm dodává: a když budou potřebovat někoho odstranit, nebo nahnat lidi na velký připravovaný masakr, mají k tomu velkou příležitost a to bez velké námahy. Lidská blbost je nekonečná. Lidé prosím začněte konečně myslet a zahoďte mobily. Mimo jiné je to nástroj na dokonalé odzbrojení lidí s platnými i neplatnými zbrojními průkazy. Už Vám to dochází?????
Pro zpravodajské služby mohou Google mapy sloužit jako datová kostra, ale získání většího množství dat, zejména z ulic a interiérů, je logistickou noční můrou. Podobně jako vědcům při získávání některých údajů (např. Světelný a zvukový šum) pomáhají nadšenci z řad „občanských vědců“, i tajní se zřejmě rozhodli využít lehkomyslných příznivců rozšířené reality. Umístí příšerky na určitá, pro ně jinak těžko dostupná místa a získané záběry poputují i se souřadnicemi GPS a gyroskopickými údaji do databází, kde se složí do většího obrazu. Pokud přesto chcete hru zkusit, měli byste použít falešný Google profil a placenou službu VPN na přesměrování připojení k síti.
I tak je však tato hra nebezpečná. Jak shrnul server Hlavní zprávy, hráči si nevšímají, co se kolem nich děje a následkem jejich snížené pozornosti vznikají různé ohrožení v běžné, „nerozšířené“ realitě. Například skupina mladíků v Missouri využila hru na vylákání hráčů na místo, kde je okradli. Sbírání Pokémonů během jízdy může vést přinejmenším ke škodám na majetku, v kalifornském městě Encinitas zase dvojice hráčů spadla z útesu. Čtyři Angličané se na lovu příšerek ztratili v rozlehlé síti jeskyní, odkud je vysvobodili až hasiči. Když se v newyorském Central parku objevil raritní pokémon, zaplavili ho hráči vyskakující z aut. Sice se trochu prošli po vlastních, ale s pohledem upřeným na smart obrazovku. V Rusku je již hra dostupná také, banka Sberbank dokonce pro hráče vytvořila speciální pojištění. Je přitom třeba důkladně mobilem nasnímat místo, kde došlo k pojistné události.
Ne každému se však chce za pokémony do močálu nebo doprostřed dálnice, a tak někteří příčetnější „pokélidé“ zřejmě uvítají nejnovější zlepšovák – Pokédrone. Na dsl.sk avizovali, že tento speciální minidron má umožnit podvržením falešné GPS polohy dostat se na požadovanou lokalitu, přičemž komunikuje se smartphonem přes wi-fi. Následně se ve hře použije GPS poloha dronu a obraz z jeho kamery. Maximální vzdálenost dronu od smartphonu je však výrazně omezena.
Zdroje: gawker.com, dsl.sk, hlavnespravy.sk, wertyzreport.cz
(ZEM a VEK/ svobodnenoviny.eu Foto: Jim Cooke/Gawker.com)
[wp_ad_camp_1]Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.