Jeden z príspevkov v komentári, ktorý stojí za to na článok. Kto si ešte myslí, že Amerika vyváža demokraciu? Čo povedia „pravdoláskari“ na verdikt OSN?

 

Mezinárodní koalice pod vedením USA v březnu letošního roku během operace na osvobození Rakky porušila mezinárodní humanitární právo, stojí ve 14. zprávě Nezávislé mezinárodní komise OSN pro vyšetřování zločinů proti lidským právům v Sýrii, která byla zveřejněna ve středu. Oznamuje sputnik.

 

[wp_ad_camp_1]

 

„Komise je znepokojena následky leteckých úderů sil mezinárodní koalice pro civilní obyvatelstvo. V Al-Jinahu v Aleppu síly Spojených státu neučinily veškerá nutná opatření, aby ochránily civilisty a civilní objekty, když útočily na mešitu, čímž porušily mezinárodní humanitární právo,“ stojí v dokumentu.

Jak se dále uvádí, „vojenské akce Syrských demokratických sil a mezinárodní koalice s cílem osvobodit Rakku od ozbrojenců Islámského státu přivedly k tomu, že 190 tisíc lidí muselo opustit své domovy, zatímco nálety sil koalice měly za následek smrt a zranění velkého počtu civilistů“.

Autoři dodali, že vyšetřování těchto příkladů porušování lidských práv v Sýrii ještě bude pokračovat.

 

Čtěte ZDE: Washington podporuje teroristické gangy „Severní armády“ v Sýrii

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.