…..tak se můžete podívat jak za Vaše peníze které platíte na daních, pletou na občany bič. Sami si to dokonce platí. Komu pomáhat a koho chránit????

05:54

„Úderná pěst proti konzervativněji smýšlejícím“. Ovčáček prozradil, proč MV ČR zamlčuje levicový extremismus

Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček se vyslovil k závěru čtvrtletní zprávy Ministerstva vnitra ČR o projevech extremismu, které zapsalo Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) mezi xenofobně laděné subjekty. Podle zprávy SPD prostřednictvím sociálních „povzbuzuje xenofobní nálady části české společnosti“.

Na tuto situaci Jiří Ovčáček na sociálních sítích zareagoval třikrát. V prvním příspěvku s odkazem na článek o této zprávě porovnal formulace použité ve zprávě s pojmy používanými během normalizačního období:

„‪Zpráva Federálního ministerstva vnitra ČSSR ze dne 16. srpna 1979 o situaci v oblasti antisocialistických a revizionistických sil. Veřejná bezpečnost a prokuratura věnují zvýšenou pozornost verbálním projevům,“ napsal.

 

[wp_ad_camp_2]

Svůj druhý příspěvek taky věnuje svobodě projevu. Podle něj jde o „kampaň za kriminalizaci výroků“. Ministerstvo vnitra ve své zprávě sděluje: „Tuzemské i zahraniční zkušenosti ukazují, že tolerování verbálních nenávistných projevů vede k tomu, že přerostou ve fyzické násilí“. Ovčáček k tomu dodává:

„‪Policisté a státní zástupci se tak stále častěji zabývají projevy předsudečné nenávisti u lidí, kteří nepatří k žádnému extremistickému uskupení. Ti často neví, že se svými výroky dopouštějí trestné činnosti a mají tendenci je bagatelizovat,“ napsal mluvčí prezidenta.

Ve svém třetím příspěvku k danému tématu Ovčáček píše o levicovém extremismu, který je podle něj „ze strany deep state tolerován a neonormalizační zprávy ministerstva vnitra o něm proto takřka mlčí“.

„Je totiž využíván jako úderná pěst proti konzervativněji smýšlejícím,“ uvedl Ovčáček.

 

[wp_ad_camp_2]

K postu dodal článek z webových stránek info.cz s komentářem Michala Půra, ve kterém autor vyšetřuje financovaní ultralevicového webu A2larm. Na konci článku dochází k závěru, že „jde o to samé, jen z opačné strany názorového spektra“.

„Stát by měl rozhodně měřit všem stejně, nebo by měl podobné podpory úplně zrušit, což je samozřejmě nejjednodušší řešení,“ píše Michal Půr.

Ke zprávě ministerstva vnitra se dříve vyslovil předseda poslaneckého klubu hnutí SPD Radim Fiala. Považuje obvinění z extremismu za „šílené a totálně převrácené jako v Orwellovi“.

Zdroj (1)

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.