;

Papež František ukončil svou konferenci o sexuálním zneužívání dětí duchovními v neděli s tím, že vyzval k „totální bitvě“ proti zločinu, který by měl být „vymazán z tváře Země.“

Ve své závěrečné řeči k téměř 200 církevním vůdcům, které povolal do Říma, papež uvedl, že pravidla národních biskupských konferencí proti zneužívání budou přezkoumána a posílena.

František označil duchovní zneužívající děti za nástroje satana. V posledních letech byli odsouzeni nejméně dva vatikánští úředníci za dětskou pornografii.

 

 


Obhájci obětí jsou však konferencí hluboce zklamáni a řekli, že Františkův závěrečný proslov pouze opakuje staré sliby a proto nabídli několik nových konkrétních návrhů.

Seznam 21 „bodů reflexe“, rozeslaný na konferenci, zahrnoval kroky, jako je informování civilních úřadů o těžkých obviněních. Katolická církev bude podle něj tomuto jevu „s nejvyšší vážností“ čelit a děti ochrání, dodal papež. Zavázal se také k tomu, že církev nebude sexuální skandály zamlčovat a vyvine veškeré úsilí, aby byli pachatelé postaveni před soud.

zdroj: reuters.com

Celý summit je samozřejmě divadýlko pro lidi. Pro lidi, které církev označuje za ovečky. Papež má pravdu v tom, že je to dílo satana. No samozřejmě, když celá církev pracuje pod taktovkou šesti padlých andělů. Papež František samozřejmě o sexuálním zneužívání dávno věděl, ale začal jednat, až když tlak sílil. Já velmi pochybuji, že se v církvi něco změní. Ostatně, tzv. bílý papež je pouze mluvčím této zločinecké organizace. Směr určuje tzv. černý papež, generál Jezuitů.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.