Papež František ukončil svou konferenci o sexuálním zneužívání dětí duchovními v neděli s tím, že vyzval k „totální bitvě“ proti zločinu, který by měl být „vymazán z tváře Země.“

Ve své závěrečné řeči k téměř 200 církevním vůdcům, které povolal do Říma, papež uvedl, že pravidla národních biskupských konferencí proti zneužívání budou přezkoumána a posílena.

František označil duchovní zneužívající děti za nástroje satana. V posledních letech byli odsouzeni nejméně dva vatikánští úředníci za dětskou pornografii.

 

 

[wp_ad_camp_2]


Obhájci obětí jsou však konferencí hluboce zklamáni a řekli, že Františkův závěrečný proslov pouze opakuje staré sliby a proto nabídli několik nových konkrétních návrhů.

Seznam 21 „bodů reflexe“, rozeslaný na konferenci, zahrnoval kroky, jako je informování civilních úřadů o těžkých obviněních. Katolická církev bude podle něj tomuto jevu „s nejvyšší vážností“ čelit a děti ochrání, dodal papež. Zavázal se také k tomu, že církev nebude sexuální skandály zamlčovat a vyvine veškeré úsilí, aby byli pachatelé postaveni před soud.

zdroj: reuters.com

Celý summit je samozřejmě divadýlko pro lidi. Pro lidi, které církev označuje za ovečky. Papež má pravdu v tom, že je to dílo satana. No samozřejmě, když celá církev pracuje pod taktovkou šesti padlých andělů. Papež František samozřejmě o sexuálním zneužívání dávno věděl, ale začal jednat, až když tlak sílil. Já velmi pochybuji, že se v církvi něco změní. Ostatně, tzv. bílý papež je pouze mluvčím této zločinecké organizace. Směr určuje tzv. černý papež, generál Jezuitů.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.