Výsledek obrázku pro us army fighting isis

[wp_ad_camp_1]

Nejméně 352 civilistů přišlo od počátku operace (2014) o život při útocích USA na Islámský stát v Iráku a Sýrii, uvedla v nedělním prohlášení americká armáda.

Kombinované spojené úkolové uskupení (The Combined Joint Task Force) ve svém měsíčním zhodnocení civilních obětí útoků americké koalice proti skupině militantů uvedlo, že 42 zpráv o smrti civilistů je stále v procesu posuzování.

Dodává, že 45 civilistů bylo zabito v období mezi listopadem 2016 a březnem 2017. Dále bylo hlášeno 80 případů civilních ztrát z období srpnen 2014 až současnost, které předtím ohlášeny nebyly.

Oficiální armádní záznam hovoří o množství, které je hluboko pod úrovní ztrát ostatních nasazených skupin. Monitorovací jednotka Airwars uvedla, že při vzdušných útocích koalice přišlo o život 3000 civilistů.

V nedělním záznamu je zahrnuto i 14 civilistů, kteří byli zabiti při březnovém útoku, který způsobil sekundární explozi, a stejně tak i 10 civilních osob, které přišly o život ještě ten měsíc při útoku na základny ISIS.

„Litujeme neúmyslných ztrát životů civilních osob … a pozůstalým rodinám i ostatním, kteří nějak utrpěli těmito útoky, vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast,“ uvedl Pentagon v prohlášení.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.