…..primitivnost američanů a prolhanost novinářů, vidíme denně ve všech státních médiích. Ale tohle je už totální šílenství, kterému nemohou věřit ani lidé s amputovaným mozkem či lobotomií. Posuďte prosím sami….

00:27

tm dodává: Tak takovou číčovinu mohou napsat jenom absolutní primitivové, kteří si myslí, že ty „údajné jejich pravdy“ píší pro ještě větší primitivy než jsou oni sami….

[wp_ad_camp_2]

Pentagon: Oslobodenie Sýrie nie je zásluhou Ruska, ale USA a medzinárodnej Koalície. Odpoveď Ruska: Je treba si naštudovať učebnice základnej logiky

 

Moskva/Washington 6. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Gabriel Chaim)

 

Ruský prezident Vladimír Putin včera na stretnutí s hlavami miestnej pravoslávnej cirkvi oznámil, že už takmer celé územie Sýrie, vrátane tradičných kresťanských oblastí, je oslobodené od teroristov. Zareagoval však aj hovorca Pentagonu, ktorý uviedol, že zásluhu na oslobodení Sýrie nemá Rusko ale USA a Západ 

Ilustračné foto
[wp_ad_camp_2]

Ako Putin doslova povedal: “Situácia v Sýrii sa postupne mení. Sýrski vojaci podporovaní ruskou armádou oslobodili takmer celé územie krajiny vrátane oblastí, kde vždy žili kresťania. Rusko však Sýrii pomôže aj pri obnove islamských a židovských svätýň, ktoré boli poškodené počas bojov s džihádistami z tzv. Islamského štátu. Ponúkneme pomoc kresťanom a predstaviteľom ďalších vierovyznaní vrátane moslimov, ktorí, ako všetci dobre vieme, taktiež veľmi trpeli v područí zločincov, teroristov a radikálov.”

Okrem Putina sa k oslobodeniu Sýrie od ISIS vyjadrilo aj ruské ministerstvo obrany, ktoré oznámilo, že už čoskoro dôjde k úplnému oslobodeniu územia Sýrie východne od rieky Eufrat od teroristov. Na to ale takmer ihneď  zareagoval zástupca Pentagonu Eric Pahon, ktorý povedal, že to nie je pravda a oslobodenie Sýrie od terorizmu je z veľkej časti zásluhou USA a tzv. medzinárodnej “Koalície” a nie Ruska. Ako Pahon doslova povedal: “Sýrsky režim a RF nedemonštrovali seriózny prístup alebo záväzky k porážke ISIS. Predviedli len malú časť operácií proti ISIS a veľká časť územia oslobodeného v Iraku a Sýrii bola oslobodená vďaka úsiliu globálnej Koalície a jej partnerov.”

[wp_ad_camp_2]

Niektorí americkí politici už skutočne nemajú v sebe ani štipku hanby alebo sebareflexie. Celý sýrsky konflikt bol totiž naplánovaný, vyprovokovaný a zrealizovaný v réžii USA, Západu a štátov z ich tzv. medzinárodnej “Koalície”, ktorá už od roku 2014 bojuje s ISIS, no s nulovým výsledkom. O žiadny skutočný boj totiž nejde a ani nikdy nešlo. ISIS a iné teroristické skupiny dlhé roky operujúce v Iraku a Sýrii sú od začiatku zástupnou americkou armádou a celý sýrsky konflikt je len zástupnou vojnou USA proti suverénnej sýrskej vláde a v globále aj proti Iránu, Rusku a v podstate všetkým krajinám vzdorujúcim globalistom a neoconským elitám.

Na včerajšie slová zástupcu Pentagonu Pahona zareagoval prvý podpredseda Výboru pre obranu a bezpečnosť Rady federácie Franc Klincevič, ktorý doslova povedal: “Keď si vypočujete zástupcu Pentagonu, z jeho slov vyplýva, že Koalícia vedená USA po oslobodení sýrského územia od ISIS predá územie pod kontrolu vládnych síl Bašára Assada, ktorého považuje za svojho najväčšieho nepriateľa. Pochopiteľne, že sa to v zásade nemôže stať. Ale dnes je skoro 98% územia krajiny kontrolovaných práve vládnymi vojskami. Preto je moja rada pre Erika Pahona nasledovná: Pred tvrdením niečoho je potrebné si minimálne prelistovať učebnicu elementárnej logiky. Prakticky celé územie Sýrie bolo od ISIS oslobodené sýrskými vládnymi vojskami podporovanými ruským letectvom.” A to myslím hovorí samo za seba…

Martin Bago

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.