Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Personalizované vakcíny na rakovinu uspěly v klinických testech
Len počkajte do konca na ten veľký úspech v klinických testoch.
Vakcíny na rakovinu představují jeden ze svatých grálů dnešního medicínského výzkumu. Postupně se ale ukázalo, že přimět imunitní systém pacienta, aby zaměřil a zlikvidoval buňky nádoru ve vlastním těle, nebude úplně snadné. Ale čo farmamafia neurobí pre ďalšie super zárobky?
[wp_ad_camp_1]
Teď ale personalizované vakcíny uspěly v klinických testech na pacientech s rakovinou kůže. Je to velké povzbuzení pro další vývoj personalizovaných vakcín, které jsou šité na míru nádorům jednotlivých pacientů.
Zmíněné klinické testy ověřovaly funkčnost vakcín zaměřených na takzvané nádorové antigeny (neoantigeny), které jsou přítomny na povrchu buněk nádoru. Nádorové antigeny, které jsou výhradně na nádorových buňkách a nevyskytují se na zdravých buňkách, jsou ideálním cílem pro imunoterapii. Cílem vakcíny na rakovinu je vycvičit T-lymfocyty imunitního systému pacienta tak, aby začaly lovit a zabíjet pouze takové buňky, které mají na povrchu příslušné nádorové antigeny.
Jeden z klinických testů těcho vakcín se odehrál na Dana-Farber Cancer Institute v americkém Bostonu. Testu se zúčastnilo 6 pacientů s melanomem, u nichž odborníci vytipovali vysoké riziko návratu rakoviny poté, co jim chirurgicky odstranili nádor kůže. U každého z těchto pacientů vybrali asi dvě desítky nádorových antigenů, které charakterizovaly jejich nádor.
Vědci pak s pomocí počítačových simulací určili, které z nádorových antigenů zaručují nejlepší stimulaci T-lymfocytů pacientů. Poté tyto nádorové antigeny syntetizovali, vyrobili z nich vakcíny šité pacientům na míru.
Pozor! Prichádza vyvrcholenie…
Byl to velký úspěch. U 4 pacientů se po dobu 25 měsíců od očkování vakcínou na rakovinu neobjevily žádné známky návratu nádoru. U 2 pacientů se rakovina vrátila, to ale bylo způsobeno rozšířením melanomu do plic. Sekundární chemoterapie s léčivem pembrolizumabem je rovněž kompletně zbavila nádoru.
Testujú na 6 pacientoch a ešte aj z takej malej skupiny majú relatívny úspech 66,6% (pekné číslo, že…) a aj to iba na dobu 25 mesiacov. A nazývajú to veľkým úspechom. Takéto články snáď nemyslia vážne… to je úplný výsmech…
Autor: RNDr. Stanislav Mihulka, Ph.D.
Zdroj: (1)
[wp_ad_camp_1]
Pokiaľ viem, tak tento „vyhľadávací“ efekt – že ničí nezdravé buňǩy, ale zdravé nedokáže poškodiť – má amygdalín – obsiahnutý v horkých mandliach a marhuľových jadrách.
http://www.pluska.sk/zena/zdravie/rakovinu-mozu-porazit-marhulove-kostky-vitamin-b17.html
Milý Maroš, v článku je „vyhľadávací efekt“ ušitý na mieru podľa receptorov na bunke. Ale táto teoria má mnoho dier. Proces u amygdalínu je trochu o inom.