Psycholog ve federálním nápravném středisku v New Yorku, kde byl finančník Jeffrey Epstein uvězněn kvůli obviněním z obchodování s lidmi, schválil ukončení zvláštího režimu předtím, než se zabil, uvedlo v pátek americké Ministerstvo spravedlnosti.

Zveřejnění přišlo ve čtvrtek v dopise od asistenta generálního prokurátora Stephena Boyda, který byl zaslán vedoucím justičního výboru Sněmovny reprezentantů USA a zmiňuje podrobnosti o okolnostech kolem Epsteinovy ​​smrti začátkem tohoto měsíce.

Epstein byl nalezen mrtvý 10. srpna ve své cele na zvláštním oddělení. Pitva dospěla k závěru, že se oběsil.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Jeho smrt odstartovala vyšetřování FBI, Úřadu generálního inspektora Ministerstva spravedlnosti a Úřadu pro věznice, který provozuje vězeňské zařízení.

Boydův dopis, poskytnutý agentuře Reuters v pátek, potvrdil, že Epstein byl v červenci umístěn na celu se zvláštním režimem, která je pod neustálým dohledem personálu nebo „vězňových společníků.“

Vězeňský psycholog ale později shledal, že mimořádný dohled už není důvodný, uvádí třístránkový dopis prokurátora. Osoby držené ve zvláštním režimu kvůli hrozbě sebevraždy se musí podrobit psychologickému vyšetření každý den. Proč se psycholog rozhodl zvláštní režim v případě Epsteina ukončit, dopis neuvádí.

přeložila tereza | zdroj: Reuters 

Tak jsem zvědavá, s čím americká, potažmo i česká FAKE NEWS MEDIA přijdou příště. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.