…..pravděpodobně létání bratr, od slovenského p-remiéra ROBERTA FICA, rozumí stejně dobře jako ROBERT FICO politice. Jablko nepadá daleko od stromu. Svému bratru nechtěně ukázal, jak bude zdevastované Slovensko po jeho přistání z velkých výšek politiky. Ano úsměvné, proto zmizly veškeré fotografie rychle z facebooku….

00:54

tm komentuje:

Pořekadlo dvě mouchy jednou ranou by mělo být změněno.  Ladislav Fico, nám ukázal, jak správně odstřelit 5 uzemněných much. No neberte to. Říkám, jsou to odborníci ve všech směrech. Na co šáhnou, „jde do kytek“….
[wp_ad_camp_1]

Letecká dráma na letisku: Ficovmu bratovi išlo o život, FOTO pristávanie sa vymklo kontrole

Robert Fico 
Robert Fico                                 Ladislav Fico

BRATISLAVA – Brat premiéra Ladislav Fico mal na mále, keď pristával so svojím lietadlom. Následné komplikácie viedli k tomu, že sa stroj stal neovládateľným a nasledovala dráma. Zaujímavé je, že zanedlho fotky zdemolovaných vetroňov ako aj Ficovho lietadla zmizli.

Počas súťaže poľských vetroňov sa na letisku v Prievidzi minulý víkend udiala dramatická udalosť. Lietadlo typu DA-40 OM-SCS, na ktorom mal letieť premiérov brat Ladislav, nezvládlo pristátie a havarovalo. To, že lietadlo pilotoval Ladislav Fico, nám potvrdili dva od seba nezávislé zdroje. Incident sa odohral v nedeľu podvečer.

Zdemolované vetrone po pristátí Ficovho brata
Letecká dráma na letisku:

Tvrdé pristátie

Po tvrdom pristátí odrazilo od vzletovej a pristávacej dráhy, stalo sa neovládateľným a následným pohybom narazilo do piatich zaparkovaných vetroňov na odstavnej ploche. Pri nehode sa nikto nezranil, no zostala iba veľká materiálna škoda, pretože lietadlo zdemolovalo niekoľko vetroňov. Poškodené vetrone patria poľským pilotom, ktorí absolvovali na letisku v Prievidzi preteky.

Lietadlo DA-40 OM-SCS s odtrhnutými vrtuľami
Letecká dráma na letisku:

Nehodu vyšetrujú

Nehodu nám potvrdil aj sám riaditeľ Aeroklubu na letisku v Prievidzi. „Môžem potvrdiť, že v nedeľu 14. 5. 2017 v podvečerných hodinách došlo na našom letisku k leteckej nehode. Stalo sa tak pri pristátí motorového lietadla slovenského prevádzkovateľa,“ zareagoval pre Topky Ľuboš Jánošík s tým, že nehodu nahlásili a má ju v rukách Letecký a námorný vyšetrovací úrad (LNVÚ).

Letecká dráma na letisku:

[wp_ad_camp_1]

Fotky zmizli z Facebooku

Zaujímavé je, že fotky nehody zdieľala aj facebooková stránka leteckej súťaže. Tie šírila najmä komunita leteckých fanúšikov a pilotov. No zanedlho všetky fotky z Facebooku zmizli.

Lietadlo DA-40 OM-SCS patrí do flotily trenčianskej firmy Siegle, z ktorej si stroj Ficov brat prenajal na komerčné účely. Letieť mal z Trenčína a pristával na inkriminovanom letisku v Prievidzi. Ladislavovi Ficovi sme sa nedovolali, mal vypnutý telefón.

Letecká dráma na letisku:

O pilotovi mlčia

Zisťovali sme podrobnosti aj u LNVÚ. „Pri udalosti nebol nikto zranený, poškodenie vetroňov bolo v menšom i väčšom rozsahu,“ prezradili nám z tlačového odboru Ministerstva dopravy, ktorý komunikuje v mene LNVÚ s tým, že mená osôb prítomných na palube nezverejňuje. Cena jedného vetroňa sa môže pohybovať vo výške 10 až 15 tisíc eur. Všetko záleží od nalietaných hodín. Spolu s cenou za opravu motorového DA-40 sa škoda môže vyšplhať do poriadnych výšin.

Lietadlo DA-40 váži vyše jednej tony
Letecká dráma na letisku:

Topky chceli vedieť aj reakciu premiéra Fica na nehodu svojho o dva roky staršieho brata. Do uzávierky nám však neodpovedali.

Ďalšie fotky zdemolovaných vetroňov

Letecká dráma na letisku:
Letecká dráma na letisku:

[wp_ad_camp_1]

Letecká dráma na letisku:
Letecká dráma na letisku:
Letecká dráma na letisku:
Letecká dráma na letisku:

Zdemolované lietadlo DA-40 OM-SCS

Letecká dráma na letisku:
Letecká dráma na letisku:
Letecká dráma na letisku:

Zdroj (1)
[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.