Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Seznamte se s Heidi Aganovou, profesionální dablérkou princezny Kate Middletonové
    Seznamte se s Heidi Aganovou, profesionální dablérkou princezny Kate Middletonové

    Seznamte se s Heidi Aganovou, profesionální dablérkou princezny Kate Middletonové

  • Paříž je připravena bojovat i v těch nejtvrdších bitvách na ochranu svých zájmů, prohlásil náčelník generálního štábu
    Paříž je připravena bojovat i v těch nejtvrdších bitvách na ochranu svých zájmů, prohlásil náčelník generálního štábu

    Paříž je připravena bojovat i v těch nejtvrdších bitvách na ochranu svých zájmů, prohlásil náčelník generálního štábu

  • JAG zatýká soudkyni, která miluje ilegální cizince a hluboký stát
    JAG zatýká soudkyni, která miluje ilegální cizince a hluboký stát

    JAG zatýká soudkyni, která miluje ilegální cizince a hluboký stát

  • Občanská válka v texaských pohraničních městech pokračuje
    Občanská válka v texaských pohraničních městech pokračuje

    Občanská válka v texaských pohraničních městech pokračuje

Související zprávy

Poopravit lidské tělo je jednoduché!

…..přichází doba, kdy lidé přestávají ve velkém věřit všem klasickým způsobům “LÉČENÍ” u lékařů v nemocnicích. Podívejte se na důkazy, kolik lidí zabili chemoterapií a hlavně kolika lidem špatně diagnostikovali rakovinu prsa. Číslo je zarážející. Nesprávná diagnostika u rakoviny prsu je víc než 80%. Článek byl zveřejněn v novinách minulý měsíc. Nepotřebují lidi, kteří rozumějí jak mohou poopravit lidské tělo, a právě proto níže uvedený článek. Pomlouvat, dehonesovat, zesměšňovat je jejich zbraní. Mnoho ovčanů uvěří. JE TO PŘECE V NOVINÁCH!!!!! Ano otočeno o 180°, jak neustále opakuji…..

11:54

Hlavně, že si farmacie odsouhlasila tyto kapky jako lék a proto se nikde nesmí používat. Je to přece patentováno farmacií a proto hned všechny pozavírat, zesměšnit a dehonesovat, všechny ty, kteří neprovozují “řitní Alpinismus”…..

Moje rodina ve Švýcarsku to používá mnoho let a nemají žádné zdravotní problémy. Hlavně že povolené chemtraily nás “LÉČÍ”. PROMIŇTE CHOVAJÍ SE JAKO DEBILI.

Chlorové bělidlo na sklerózu i schizofrenii. „Léčit“ může i inženýrka

5. prosince 2015  17:13
Drobné neduhy, ale i rakovinu vyléčí veterinární medikamenty v kombinaci se směsí chemikálií, které se používají k chlorování bazénů. To je recept takzvaných detoxikačních poradců. Pochybným „léčitelům“ se daří navzdory varování odborníků i faktu, že balancují na hraně zákona.

Takzvané MMS vzniká smícháním vody, chloritanu sodného a kyseliny chlorovodíkové. | foto: Martina Vyroubalová, iDNES.cz

Detoxikační poradci, jak se označují, ordinují „chloritanové léky“ (známé pod zkratkou MMS) na všemožné choroby od nedoslýchavosti a alergie na lepek až po rakovinu a autismus. Za jejich původce označují parazity.

„Jsou v celém těle. Zapříčiňují osmdesát procent všech potíží, jen dvacet procent připadá na viry a bakterie,“ přednášela na mezinárodním kongresu o MMS v Praze inženýrka Hana Bláhová, která má „detoxikační“ ordinaci v Brně.

Fotogalerie

Ačkoli nemá lékařské vzdělání, neváhá brát od pacientů nemalé peníze za to, že jim dá planou naději. MMS ordinuje i na roztroušenou sklerózu nebo schizofrenii, jejichž nepříznivé projevy dokáže skutečná medicína jen potlačit.

„Sama preparát užívám pět let, je mi dvaašedesát a neberu žádné léky a nemám žádné potíže. Nevidím důvod, proč bych známým nemohla doporučit, co pomohlo mně,“ brání se Bláhová otázce, zda jí nepřijde neetické přípravek doporučovat.

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Proč odborníci varují před MMS

Neradí však jen známým. Pomocí elektroakupunktury, tedy metody rovněž uznávané jen léčiteli, diagnostikuje z dlaně parazity zoufalým lidem.

„Prášky na odčervení jsem dostala třikrát. O MMS tvrdila, že ho budu muset užívat už po zbytek života, to se mi nelíbilo,“ popsala jedna z dlouhodobých klientek Bláhové, která si nepřála uvést jméno. Redakce iDNES.cz ho zná.

Za opakovaná sezení s „diagnostikou“ a nákupy naordinovaných přípravků zaplatila tisíce korun. Když její potíže přetrvávaly, vytkla jí léčitelka nepravidelné užívání „medikamentů“.

„Klienti poradců a léčitelů jsou mnohdy přesvědčováni o nutnosti protiparazitární kúry i přesto, že jim paraziti byli takzvaně vytestováni pouze metodami alternativní medicíny založenými na neověřených teoriích,“ popisují praktiky odborníci Katedry parazitologie Přírodovědecké fakulty UK.

Neúčinná dezinfekce těla

Není prokázáno, že by chemické přípravky označované jako MMS, jejichž základ tvoří většinou chloritan sodný, nebo „šetrnější“ alternativa CDS, měly na lidský organismus pozitivní účinky (čtěte zde).

Státní zemědělská a potravinářská inspekce před jejich konzumací opakovaně varuje a ministerstvo zdravotnictví eviduje případy, kdy způsobily vážné zdravotní potíže.

„Látky v uvedených přípravcích se používají například k dezinfekci vody v bazénech nebo bělení textilu,“ upozornil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

O zkušenosti s těmito poradci se na webu dělí stovky lidí, kterým léčitel s pomocí přístroje „objevil“ tasemnici, roupy, vlasovce či škrkavku, následná vyšetření odborným pracovištěm však u nich v těle žádné parazity nepotvrdila.

Klienti přestávají věřit osvědčeným metodám

Poradců, kteří měří parazitární zátěž v těle, je jen na webu alternativni-medicina.eu uvedeno na šest desítek. Chemikálie klientům sami neposkytují. Radí jim koupit si je přes internet, kde jsou k dostání pod označením bělicí přípravek. Prodávat je jako lék či doplněk stravy by bylo nelegální. Nebo je k nim dostávají přes anonymního prostředníka na e-mailu.

František Kožíšek ze Státního zdravotního ústavu odhaduje počet uživatelů chlorových přípravků v Česku na tisíce. Nejasné jsou přitom nejen indikace, ale i kontraindikace a vedlejší účinky.

„MMS by šlo – s určitou nadsázkou danou tím, že proces ‚výroby’ probíhá v amatérských podmínkách a výsledný produkt nemá jasně definované složení a čistotu – označit za oficiální léčivo používané ‚nadivoko‘ jako součást ‚lidového léčitelství‘, ovšem převážně ke zcela jiným indikacím, než ke kterým bylo příslušnými autoritami schváleno,“ upozornil lékař na hlavní problém.

Chloritan sodný je totiž ve světě užíván coby schválený přípravek, ale pouze k léčbě a zpomalení amyotrofické laterální sklerózy, kterou trpí například fotbalový obránce Marián Čišovský (psali jsme zde).

Klientům detoxikačních poradců zcela chybí informace o vedlejších účincích MMS a možných trvalých následcích. Při vyšších koncentracích může chloritan sodný způsobit popálení trávicího traktu, perforaci jícnu a žaludku, může dojít i k selhání jater a ledvin.

Co hrozí člověku při užívání antiparazitik?

Látky obsažené ve veterinárních lécích proti parazitům nacházejí uplatnění i v humánní medicíně a to i jako registrované humánní léčivé přípravky. V ČR ale nejsou tyto humánní přípravky dostupné. „To však postupy výše uvedených léčitelů v žádném případě neomlouvá a použití veterinárních léčivých přípravků u člověka je nepřípustné,“ zdůrazňuje Alfred Hera z veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Albendazol (a ostatní látky ze skupiny benzimidazolů) mohou v ranných fázích gravidity nepříznivě ovlivňovat vývoj plodu a mohou mít za následek vznik vývojových poruch, Ivermektin může po opakovaném podávání vést k poškození mozku, Prazikvantel a Diethylcarbamazin (Hetrazan) mohou vést k řadě nežádoucích účinků, které mohou vyžadovat lékařské ošetření.

Problematikou správného používání humánních i veterinárních léčiv se v souladu se zákonem o léčivech zabývají oba kontrolní ústavy léčiv (humánními léčivy SÚKL Praha a veterinárními léčivy Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně – USKVBL). Úzce spolupracují a na posledním jednání si dozor nad zneužíváním léčiv na obou stranách ustanovili jako prioritu.

Zdroj: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

„Propagátorům, kteří ho považují za všelék, chybí jakýkoli objektivní přehled, na které nemoci a jak účinkuje, jak dlouho a za jakých podmínek jej užívat. Pití roztoku silného oxidantu v takové koncentraci je zcela nefyziologická záležitost a i kdyby nedošlo k žádným specifickým toxickým účinkům, opakované vystavování buněk takovému oxidačnímu stresu vede k předčasnému stárnutí tkání i organismu,“ vysvětlil Kožíšek.

Kromě chloritanového roztoku léčitelé doporučují klientům také veterinární přípravky jako například Albendazol, Hetrazan, Prazikvantel či pastu Ivermektin.

„Těmito látkami veterinární medicína léčí napadení zvířat vnitřními a vnějšími parazity. Nejenže není stanovena účinnost veterinárních přípravků pro indikace u člověka, ale takové použití může mít za následek značné riziko vedlejších účinků či dokonce toxických projevů,“ míní Alfred Hera z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Devětadevadesát procent toho, co tito léčitelé svým klientům diagnostikují, je podle parazitologa Davida Modrého z Fakulty veterinárního lékařství v Brně lež, ať už vědomá, či nevědomá. Léčitelé jsou podle něj schopni diagnostikovat klientům i takové tvory, kteří se v tuzemsku nevyskytují. Třeba krevničky, malarická plasmodia či lidské lymfatické filariózy.

„Nejsou tady pro ně podmínky, klima, ani přenašeči. Je to obrovský nesmysl,“ podotkl Modrý. Léčitelé navíc ordinují přehnané dávky, připomněl. Nemocný během terapie spolyká klidně i šestnáct tablet na odčervení za dva týdny.

„Lidé, kteří docházejí do takovýchto laborek, často přestávají věřit vědecky osvědčeným metodám, etablovaným zdravotnickým laboratořím, které umějí řemeslo, umějí rozpoznat parazity,“ zmínil další potíž Petr Horák, vedoucí katedry parazitologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Zakázat nebezpečný byznys je problém

V minulosti od chloritanových preparátů odrazovali i Hlavní hygienik ČR a Státní ústav pro kontrolu léčiv. Léčitelé, kteří je doporučují, však působí dál a jsou v podstatě nepostižitelní. „Na několika úrovních je to na hranici zákona a překvapuje mě, že s tím nikdo nic nedělá. Opakovaně se na nás obracejí lidé, kterým někdo diagnostikuje nesmysl, berou všechny možné léky a už nevědí, co dělat,“ posteskl si Modrý.

Opatření ve světě

V říjnu 2010 důrazně varovala před přípravky americká Food and Drug Administration. Důvodem bylo několik hlášení o zdravotních problémech způsobených konzumací MMS. Varování před konzumací MMS vydala rovněž Food Standard Agency ve Velké Británii, podobně jako Health Canada. Případy negativních zdravotních dopadů zaznamenaly úřady Belgie, Francie a Švýcarska, a šest případů vážného poškození zdraví bylo oznámeno Australian Therapeutic Goods Administration. Zdravotní potíže po konzumaci MMS jsou známy i v České republice.

Zdroj: MZ

Nezákonné je třeba podat veterinární léčiva člověku. „Veterinář nesmí prodávat ani doporučovat tyto léky pro lidskou potřebu. Bohužel některé přípravky jsou volně prodejné i v lékárnách,“ uvedla zvěrolékařka Petra Šínová.

Přestože odborníci vědí, že chemikálie skrývané za pojem „přípravek na bělení“ lidé konzumují, zatrhnout nebezpečný byznys je problém.

„Je otázkou, ve které chvíli tohle jednání překročí mantinely zákonnosti. Asi by muselo dojít k nějakému evidentnímu poškození pacienta a ten by musel podat žalobu,“ uvažuje Horák.

Podle ministerstva spravedlnosti, do jehož kompetence spadají údaje o soudních sporech, je současná legislativa v této oblasti dostatečná.

„Pravdou ale je, že u nás podle ní zatím takové jednání pravděpodobně nikdy trestně postiženo nebylo. Návrh právní úpravy, který má obsahovat vážné konsekvence pro podvodné léčitele, je v současné chvíli ve stádiu vymezování přesných pojmů v této velmi rozmanité oblasti,“ informovala mluvčí ministerstva zdravotnictví Martina Štanclová.

František Kožíšek ze Státního zdravotního ústavu považuje za zjevné, že zákaz nebo varování SZPI či SÚKL rozšiřující se fenomén nepotlačí. „Mělo by se mu nestranně výzkumně věnovat některé univerzitní farmaceutické pracoviště, shromáždit dostatek podkladů od uživatelů, aby šlo na základě důkazů a ne hypotéz odborně argumentovat, jaké jsou skutečné účinky a rizika lidové léčby MMS či CDS,“ uzavřel Kožíšek.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lecitele-chlorovy-roztok-mms-d2f-/domaci.aspx?c=A150728_133152_brno-zpravy_mav

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
15 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře