…..jak může být někdo tak hloupý a blbý, že nechá odsouhlasit zákon sám proti sobě, to prostě nechápu. Jejich krátkozrakost, kdy si nevidí ani na první řasu, je děsivá. A tato „honesa“ má zájem kázat a vládnout občanům EU….

12:54

No a nyní stačí ještě vydat zákon o lhaní dětí, jakmile jednou dítě zalže, bude muset jít do domova!!!!!

[wp_ad_camp_2]

Irsko navrhlo zákon, který ukládá pět let vězení za propagaci tak zvaných „FALEŠNÝCH ZPRÁV“

 

Každý, kdo používá soc. sítě k propagaci tzv. „falešných zpráv“ v Irsku, by mohl být uvězněn na 5 let a dostat pokutu ve výši 10 000 eur, podle plánů předložených jednou z předních politických stran. Navrhovaný zákon, který se rovněž zaměřuje na údajné „boty“ (je to zkratka pro internetové roboty) na platformách včetně Twitteru a Facebooku, navrhla strana Fianna Fáil, která chce bojovat proti vnímanému nárůstu on-line desinformací, informoval irský deník Irish Independent.

Oponenti Brexitu a amerického prezidenta Donalda Trumpa často tvrdí, že voliči byli podvedeni a uvedeni v omyl zpravodajskými webovými stránkami a „ruskými boty“ propagujícími tzv. „falešné zprávy“.

[wp_ad_camp_2]

Voliči Brexitu a stoupenci prezidenta Trumpa všeobecně tvrdí, že jsou to právě média establishmentu, která zkreslují data a informují jednostranně, a že jsou to právě tahle média, kdo je vinen z propagace „falešných zpráv“.

Definice „falešných zpráv“ je proto sporná a nejasná, toto označení je politická zbraň a uplatňuje se u mnoha respektovaných pravicových podpindosníků a poskytovatelů zpráv. Navrhovaný zákon obsahuje řadu omezení v oblasti politické reklamy na internetu a bude vyžadovat, aby ti, kteří si tyto reklamy zakoupili, zobrazili oznámení o transparentnosti s uvedením jejich cílů a cílové skupiny.

James Lawless ze strany Fianna Fáil, který legislativu navrhl, řekl deníku Irish Independent: „Neměli bychom si naivně myslet, že Irsko nebude ovlivněno novou formou hybridní informační války, která je šířena na sociálních sítích.“

„Důkazy naznačují, že se hromadí armáda falešných účtů na sociálních sítích, aby narušila v budoucnu demokratický proces, přičemž novináři a významní veřejní činitelé zdůrazňují nárůst pochybných účtů, které je sledují na platformách sociálních sítí.“

Kildare North TD dodal, že: „Je velmi pravděpodobné, že se tyto spící účty objeví v budoucí předvolebním nebo referendové kampani, jak tomu bylo v Británii a v USA.“

[wp_ad_camp_2]

„Online platforma“ bude definována jako webová stránka nebo sociální síť s více než 10 000 jedinečnými měsíčními návštěvníky a „bot“ bude zákonem uznán jako software, který automatizuje nebo kontroluje 25 nebo více účtů.

Lidé, kteří operují s těmito boty na takových platformách, budou v závislosti na velikosti operací potrestáni v rozmezí od 500 až 10 000 eur a mohou být uvězněni na několik let.

Na začátku roku, Brendan Smith ze strany Fianna Fáil tvrdil, že tzv. „falešné zprávy“ jsou hrozbou a argumentoval tím, že Irsko je hostitelem mnoha největších světových technologických a společenských mediálních firem.

Uvedl: „Zatímco falešné zprávy v posledních měsících upoutávají pozornost, je to praxe,která je součástí sociálních sítí mnohem déle a představuje vážnou hrozbu pro pravdu a demokracii.“

„Mnoho z nejvýznamnějších světových společností sociálních sítí mají svá evropská ředitelství v Dublinu, takže je vláda odpovědná za to, že s nimi bude spolupracovat, aby zajistila, pokud to bude možné, že vynaloží veškeré úsilí,aby se zabránilo šíření falešných zpráv na těchto platformách.“

tm

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.