…..myslíte si, že máte bezpečné notebooky, které u sebe nosíte? Raději si přečtěte následující článek a pak Vám možná klesne brada….

10:27

[wp_ad_camp_1]

Z (ne)BEZPEČNOSTI NOTEBOOKŮ HP

Některé notebooky HP obsahují keylogger v ovladači zvukové karty
Při zkoumání struktur Windows Active Domain objevili odborníci ze švýcarské firmy Modzero keylogger v noteboocích společnosti HP. Některé modely používají zvukové čipy společnosti Conexant, která k nim dodává i ovladače. Ty se ovšem starají nejen o zvuk samotný, ale zajišťují také funkci multimediálních kláves.

Ukázalo se, že kód dodávaný společnosti Conexant byl v HP špatně implementován a nezaznamenává jen stisky speciálních multimediálních kláves, ale dostává informace o všech stisknutých klávesách. Co je horší, ukládá tyto informace do lidsky čitelného souboru. Ten je k nalezení v cestě C:\Users\Public\MicTray.log. Ten tak obsahuje řadu citlivých informací, včetně jmen a hesel a je navíc čitelný každou aplikací, která je v počítači spuštěna.

Problém se týká modelů řady HP Elitebook 800, EliteBook Folio G1, HP ProBook 600 a 400 a mnoha dalších. Plný seznam je součástí bezpečnostního oznámení. „Jaký je smysl keyloggeru v ovladačích zvuku? Předinstalovává HP vlastní spyware? Nebo je HP obětí backdooru, který byl vytvořen dodavatelem software za jeho zády,“ ptají se v závěru lidé z Modzero.
https://www.root.cz/zpravicky/nektere-notebooky-hp-obsahuji-keylogger-v-ovladaci-zvukove-karty/
seznam postižených bzařízení
https://www.modzero.ch/advisories/MZ-17-01-Conexant-Keylogger.txt

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.