Nedávno jsem narazila na rozhovor s paní Evou Moučkovou, která se zabývá léčitelstvím a procestovala takřka celý svět. Ve videu se dotýká mnoha témat, jako je neplodnost, emancipace, tradiční model rodiny, atd. Ale obzvláště mě zaujala část rozhovoru, kdy paní Eva hovoří o důležitosti zpěvu a o tom, že Češi přestali zpívat. Dříve, když se konala společenská událost, třeba ples nebo zábava, a hrála se muzika, lidé společně zpívali… Dnes si společně zazpíváme jen zřídka. Přitom je to úžasný společenský nástroj, který nás dokáže stmelit, dává pocit lidské soudržnosti a národní identity a vykouzlí člověku úsměv na tváři. Obnovme tento zvyk.

[wp_ad_camp_2]

Dále paní Eva hovoří o tom, že lidé se k sobě chovají čím dál hůře. Místo toho, abychom se na sebe mračili, abychom si hráli na „já neznám tebe, ty neznáš mě, budeme předstírat, že se nevidíme“…..raději zpívejme.
Nejenom zpívejme, usmívejme se na sebe, děkujme si, podržme někomu dveře, pusťme staršího člověka sednout, pomozme s kočárkem, pochvalme někoho. Chovejme se k sobě s úctou a pamatujme, že i maličkost dokáže někomu vylepšit den. Vždyť by to bylo krásné, kdyby člověk cítil atmosféru rodiny i kdekoli ve společnosti. V ruštině se vlast řekne RODINA. Chovejme se k sobě, jako k rodině….

raja

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.