Americký miliardářský podnikatel Elon Musk uvedl, že je zapotřebí webová stránka, která bude odolná proti botům, ale také schopná vyhledat a demaskovat každého, kdo vytváří a šíří dezinformace. Podle Muska je problém dnešních médií v tom, že novináři jsou pod neustálým tlakem, aby získali maximální počet kliknutí a „vydělali balík na reklamě, nebo budou propuštěni“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Šéf Tesla a SpaceX sdělil, že uvažuje nad založením webové stránky s ruským názvem „Pravda“. Další variantou by, podle Muska, mohl být název „You’re Right!“. „Chci vytvořit stránku, kde bude moci veřejnost hodnotit pravdivost jakéhokoli článku a sledovat ‚skóre důvěryhodnosti‘ v průběhu času u každého novináře, editora a publikace,“ napsal Musk na Twitter.

Dodal, že byl často přirovnáván k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který ze slovního spojení „fake news“ učinil populární frázi. Trumpa mnohokráte obhajoval s tvrzením, že média svoji důvěryhodnost skutečně ztratila.

„Proč si myslíte, že byl v první řadě zvolen Trump? Protože nikdo vám už nevěří. Už dávno jste ztratily svoji věrohodnost,“ napsal Musk.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Více než 357 000 uživatelů Twitteru hlasovalo v Muskově anketě o tom, zda by měla být taková webová stránka vytvořena. Osmdesát osm procent uvedlo, že je to dobrý nápad.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.