Ruský prezident Vladimír Putin podpořil jednání mezi venezuelskou vládou a opozičními skupinami, které naopak odmítl vůdce hlavní opoziční skupiny, jež nechce jednat s prezidentem Nicolasem Madurem.

Minulý týden se skupina venezuelských opozičních stran dohodla na zahájení dialogu s Madurovou vládou. Větší skupiny vedené vůdcem opozice Juanem Guaidem však tento krok odmítly.

Putin při setkání v Moskvě řekl, že Moskva považuje jakékoli odmítnutí vedení dialogu za „iracionální a škodlivé pro zemi a ohrožení dobrých životních podmínek obyvatel.“

[wp_ad_camp_2]

„Samozřejmě podporujeme dialog, který vy, pane prezidente a vaše vláda, vedete s opozičními silami,“ řekl Putin Madurovi.

Moskva byla jedním z největších podporovatelů Madura v době, kterou lze popsat jako „úsilí USA podkopat vládu Madura a poskytnout půjčky a pomoc venezuelskému vojenskému a ropnému průmyslu.

Putin oznámil plány na dodávku 1,5 milionu vakcín proti chřipce do Venezuely a řekl, že Rusko plní své závazky týkající se servisu vojenské techniky, kterou prodal Venezuele.

Přeložila tereza | Zdroj: Reuters.com

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.