Řím (CNN) – Ve dvou kostnicích objevených ve Vatikánu byly nalezeny tisíce kostí v rámci neustálého hledání stop po zmizelé patnáctileté dívce, ke kterému došlo před více než třemi desetiletími.

[wp_ad_camp_2]

 

Emanuela Orlandi, dcera významného zaměstnance Vatikánu, která žila ve zdech Svatého města, zmizela v létě 1983 při návratu domů z hudební lekce v centru Říma.

Záhada kolem Emanuelina zmizení se zmocňuje Italů po více než tři desetiletí a inspirovala všemožné spiklenecké teorie, které zahrnovaly všechno, od gangsterů mafie až po mezinárodní teroristy a nejvyšší místa ve Vatikánu.

Zájem o tento případ byl obnoven v létě loňského roku, kdy rodina Orlandiů obdržela anonymní informace, ze kterých vyplývá, že Emanueliny ostatky by se mohli nacházet v hrobkách princezny Sophie von Hohenlohe nebo princezny Charlotte Federici z Meklenburku na Teutonském hřbitově.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Rodina obdržela obraz sochy a pokyn „podívej se, kam anděl míří.“ To je vedlo na germánský hřbitov, který sousedí s velkou bazilikou sv. Petra a je obecně vyhrazen pro pohřby německy mluvících katolíků.

Poté, co Vatikán souhlasil s tím, že forenzní vyšetřovatelé otevřeli 11. července hroby obou princezen, došlo ale ke všeobecnému šoku, protože v těchto hrobech nebyly nalezeny žádné lidské pozůstatky a ani stopy rakví. Vatikán uvedl, že zbytky princezen mohly být odstraněny během renovačních prací na hřbitově a okolních budovách v 60. a 70. letech.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Během vyšetřování však byly objeveny dvě kostnice, komory, ve kterých jsou uchovávány kosti mrtvých, přímo pod podlahou jednoho bytu uvnitř Teutonské Koleje.

Vědci následně objevili v těchto komorách „tisíce kostí“, o nichž se věří, že odpovídají „desítkám lidí“, podle Giorgia Portera, genetika jmenovaného rodinou Orlandiů.

Analýza DNA bude nyní probíhat na každém souboru pozůstatků, ale Vatikánský mluvčí Alessandro Gisotti uvedl, že přesná data budou muset čekat na „morfologická vyhodnocení do příští soboty“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Mělo by se zvážit, že mnoho z datovaných kostí je zlomených, a proto se jejich počet zvyšuje, mnohé z těchto kostí jsou malé,“ řekl Gisotti CNN. „To znamená, že může existovat více fragmentů stejné kostní struktury.“

Přestože původ kostí zůstává neznámý, Emanuelin bratr, Pietro Orlandi (60) řekl, že vyšetřování kostnic bylo „k velké spokojeností.“

„V kostnicích by neměly být žádné kosti z nedávné doby, takže pokud existují, i když to není Emanuela Orlandi, bude to pro Vatikán velký problém,“ řekl CNN. „Jsou to stovky, tisíce kostí a Vatikán je nyní rozděluje podle věku a prozkoumává nejnovější. Myslet si, že byla po celá ta léta pohřbena v kostnici, pouhých 200 metrů od našeho domu, bylo by to zničující.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Dodal, že je důležité, aby nezávislý odborník prozkoumal kosti, aby zajistil objektivitu výsledků. „Vatikán nechce, aby to vyšlo najevo a nechce, aby se to takto vidělo, ale konečně mám pocit, že oni udělali krok zpět, a my jsme tím pádem udělali zase krok kupředu,“ řekl Pietro Orlandi.

Vatikán odpověděl v prohlášení, podle agentury Reuters, že „znovu ukazuje svou otevřenost vůči rodině Orlandiů“ přijetím a povolením exhumace a vyšetřování DNA na germánském hřbitově, i když jsou založeny pouze na „anonymní zprávě.“

pro tadesco přeložil Pedro | zdroj: CNN espanol

Vatikán ukrývá mnohem více tajemství a hrůz, než si umíme představit.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.