Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Přípravy na 5G: Operátor O2 v Kolíně spustil LTE o rychlosti až 1 Gb/s
…..zločin vyhlazení lidstva pomocí 5G začali zkoušet v Kolíně. Raději bych se osobně rychle vystěhoval, ale kam????
10:54
Operátoři O2 a CETIN dnes v Kolíně předvedli testovací chod mobilní sítě 5G, a to konkrétně na frekvenci 3,5 GHz, kterou mají na měsíc vypůjčenou od ČTÚ. Ta se následně také stane předmětem aukce.
O2 v rámci 3,5GHz frekvence využil jeden blok na 60 MHz a anténu obsahující technologii Massive MIMO 64×64 (64T64R) s modulací 256QAM. Testování probíhalo mimo infrastrukturu běžné mobilní sítě a šlo o non-standalone (NSA) 5G.
Testy se odehrály na technologiích pouze jednoho dodavatele, kterým byl švédský Ericsson. Ten dodal jak core, tak rádiovou část sítě. O2 chce do budoucna podobné testy uskutečnit také s dalšími výrobci. Na základě těchto a dalších testů se pak rozhodne, jaké dodavatele, pro jakou část využije. V tuto chvíli ještě není nic rozhodnuto.
[wp_ad_camp_2]
Maximální rychlost, které se při testování na chytrém telefonu Oppo Reno 5G (O2 si zde samo přizpůsobovalo software) podařilo dosáhnout, bylo 516 Mb/s u downloadu a 42,1 Mb/s u uploadu. Běžně ale šlo o hodnoty kolem 300 Mb/s. Odezva se pak pohybovala mezi 10 až 18 milisekundami.
Operátor i Ericsson uvádí, že jde o hodnoty, které se ve finále zlepší. Ericsson například nenasadil zcela odladěný software a nevyužívají se třeba prvky v rámci edge. Předpokládá se, že 5G sítě budou edge prvky využívat. O2 a CETIN konkrétně mluví o tom, že se zřejmě budou umísťovat servery v rámci menších regionálních serveroven.
V Kolíně se přes 5G síť „tlačily“ také dva teoreticky možné use cases. Jeden z nich využíval rozšířenou realitu a první verzi brýlí HoloLens od Microsoftu (připojení přes Wi-Fi hotspot využívající 5G), druhý pak sdílené hraní v rámci virtuální reality. Samotné aplikace běžely z datového centra Ericssonu ve Švédsku. Chod byl bezproblémový.
O2 má Kolín jako svůj testovací polygon. V březnu zde spustil 4,5G síť, kde se dostává na rychlosti downloadu až 500 Mb/s.
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
http://www.dsl.cz/clanky/huawei-dokoncil-testovani-5g-na-faerskych-ostrovech
Takže skutečně, buď se zabydlet pod zem, nebo tam, kde lítají ptáci břichem vzhůru, protože jim ani nestojí za to, aby na ně sr*li 😀 (Citace z filmu Kokosy v pralese) 😀
Kam? Černí se stěhují sem a my nakonec potáhnem tam 😀 Nic tam není a založíme civilizaci od začátku…načež oni nám zničí co máme tady….Stejně to nebudou umět ovládat, natož opravovat 😀
Nejhorší je ten fakt, že ať se děje, či bude dít cokoliv, už od toho nedokážou upustit, takže je to v tomto případě teprve začátek konce.
Zmizí hmyz, a pak budeme čumět !
dobry den. nechapu, co je na te rychlosti up a downloadu tak exklusivni. tady normalne jedu s 600 i vic mb/s uz vic jak 6let. je tu 3G.LTE a H+. . v cem je ta antena 5G jina?
Vyšší frekvence.
3.5 GHz ještě není vyšší frekvence…Buďme tu rádi „pouze“ za 3.5Ghz..horší varianty jsou 24GHz a výš..Problém je, že to má plno antén a mobily spolu budou nejspíš komunikovat všechny naráz+zahlcení dalšího pásma, kde už tak nám smaží plno frekvencí do hlavy..kapka ke kapce a je z toho nádor, jak hlava sama. Jinak stále to není vyšší frekvence.. Ozval se snad operátor T-Mobile, že vyšší frekvence zařazovat zatím nebude, protože by musel stavět na každém rohu antény a celkově, antény trpí na obrovskou směrovost díky vysoké frekvenci. Dnešní wifi mají 5,8GHz, takže ještě je to vyšší frekvence..A stále lepší, jak amerika a británie, kde jsou antény na každém rohu i v každé lapmpě. Proč tak vysoké propustnosti, jen kvůli virtuální realitě? Proč by někdo používal 5G na virtuální realitu..? Takže buďto to bude za účelem plynulého špiclování domácností a jednotlivců, nebo online ovládání mozku s co nejpřesnější odchylkou(nejmenší latence=nejmenší šance chyby-jednotlivec reaguje ihned) Vzhledem k tomu, že doba směřuje k umělému vývoji jedince, lakota, mamonství, tak pro dobro lidí tohle rozhodně nebude, spíš je to konečná bitva, jak lidi skutečně zotročit, aby jen poslouchali příkazy, protože chytrý telefon to bude hnedka vědět a názor jednotlivce bude zazděn, jelikož gůůgl to ví líp.Lidi přestanou přemýšet, vizualizovat, ale co chtějí hned si najdou na netu, namísto, aby se zamysleli, jak to asi funguje a tvořili si vlastní opravy,… Číst vice »
Odpověď byla myšlena tak, že 5G má vyšší frekvence.
Už som to vešal doobeda k článku o heroíne a sieťach – nezobrazilo to – tak to dávam sem
https://stop5g.cz/japonsko-odpousti-od-rozvoje-5g-siti-kvuli-zdravi-obcanu/
Pre laikov odporúčam film
https://www.ulozto.net/!dxSLR0bH2512/obchodnik-z-ciny-2017-sk-dabing-mp4
Ide o modelovú situáciu – „niekde“ v Afrike – v krajine politicky vnútorne rozdelenej – prebieha /krvavá/ súťaž mobilných operátorov o získanie licencie. Zápletka smeruje k zápasu Číny a Západu o ovládnutie afrického trhu – vyhrá samozrejme „kreatívna a čestná“ Čína /GP/, ale je tam pomerne zrozumiteľne naznačené to technické zázemie na prevádzku sietí – aj keď zatiaľ „len“ 3G.